güneş yanığına aloe vera çözüm oluyor

gunes yanigina aloe vera

GÜNEŞ YANIĞINA EN ETKİLİ ÇÖZÜM ALOE VERA BİTKİSİ

Yaz mevsiminin gelişi ile güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan pek çok kişinin ortak sorunu güneş yanıklarıdır. Güneşin zararlarından korunmak için öğle saatleri dik güneş ışınlarına maruz kalmamak en doğru davranış olacaktır. Ayrıca güneşe çıkarken koruyucu kremlerde kullanmak gerekir. Ancak oldu ki güneşin zararlı ışınlarından zarar gördünüz ve güneş yanıkları hayatınızı felç etti. Uzmanlar güneş yanıklarına en iyi gelen şeyin aloe vera olduğunu söylüyor. Aloe vera antibakteriyel özelliği ile güneş yanıklarınızı kısa sürede iyileştirecektir.

Güneş yanığı için aloe veradan daha etkili bir içerik yoktur. Aloe Vera, hem antibakteriyel olması hem de bağışıklık sistemini güçlendirmesi açısından oldukça etkilidir. Aloe vera jeli aynı zamanda hastanelerde yanık tedavisinde de kullanılmaktadır. Güneş yanıkları nedeniyle her yeriniz sızlıyor uyku uyuyamıyorsunuz ve çare mi arıyorsunuz aloe vera çözüm olacaktır. Aloe vera içeren kremlerin güneş yanığını kısa sürede iyileştirdiği klinik bulgular ile ispatlanmış bir gerçektir. Bunun yanı sıra vitamin E ve C almanızda fayda vardır.

Antioksidanlardan biri olan Vitamin E, güneş yanığının verdiği zararı iyileştirirken etkilerini de azaltır. Diğer bir antioksidan olan vitamin C’nin alımını arttırmak iyileşmenize yardımcı olacaktır. Aşırı bir güneş yanması ile karşı karıya iseniz iyileşme süreciniz uzun olacağından vitaminler daha kısa sürede iyileşmenize yardımcı olacaktır.

Karbonatlı su da güneş yanıklarınızı rahatlatır ve daha kısa sürede iyileşmenize yardımcı olur. Yarım fincan karbonat eklenmiş soğuk su ile banyo yapabilirsiniz. Güneş yanıklarının yanma hissi kaybolur ve daha çabuk iyileşmenize yardımcı olur. Güneş yanığı şikayeti ile kıvranıyorsanız karbonatlı su ile banyonuzu yapıp aloe vera kreminizi sürüp birde vitamininizi içip dinlenin kısa sürede güneş yanıklarından eser kalmayacaktır. Sağlıklı günlere. www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *