tatilden sonra cilt bakımı

tatil sonrasi cilt bakimi

TATİL SONRASI CİLT BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR TATİLDEN SONRA CİLDİ YENİLEYEN MASKE

Tatil elbette çok güzel. Güneş, deniz, havuz derken yılın tüm yorgunluğunu atıp dinleniyoruz. Ancak cildimiz havuz suyunun kloruna, denizin tuzuna ve güneşe maruz kaldığından yıpranır. Havuz suları, bolca klor taşıdığından dolayı cildi kurutucu bir etkiye sahiptir. Cildin kurumasının önüne geçebilmek için, havuzdan çıktığımız anda duş almamız gerekir. Duşun hemen arkasından da cildin nemlendirilmesi gerekmektedir. Çünkü sadece duş almak yetmeyebilir. Kullanılacak nemlendirici ürünler, antioksidan ve yoğun nemlendirici içermeleri tavsiye edilir. Ayrıca havuz içerisinde mantara sebep olabilecek mikroorganizmalar olabilir. Bunun da önüne, havuz kenarında terlik giyerek geçilebilir.

Güneşte cildimizi etkileyen önemli bir faktördür. Bu yüzden güneşten korunma önlemleri de alınmalıdır. Cildin nemini korumak için kurutucu sabunlardan da kaçınılmalıdır.

Denize girerken de dikkat edilmesi gerekenler var. Deniz içerisinde tuz bulunduğundan dolayı, denizden çıkar çıkmaz tuzu cildimizden temizlememiz cilt bakımı için gereklidir.

Tatilde dikkat etmemiz gerekenleri göz önünde tutup cildimizi koruduk ancak tatilden döndükten sonra da size özel bir maske önerimiz var. Bu maske yıpranan cildi onarıp canlanmasını sağlayacaktır. Tatil sonrası bakım maskesi gliserinin koruyucu, balın yatıştırıcı etkisi sayesinde cildi onarır rahatlatır ve nemlendirir.

Tatil Sonrası Cilde Bakım Maskesi:

Malzemeler:

* 15 gram gliserin,
* Yarım limon suyu,
* 3 çorba kaşığı bal.

Hazırlanışı ve Cilde Uygulanışı:

Limon suyunu balla karıştırın. Gliserini ekleyerek homojen hale gelene kadar karıştırın. Temiz cildinize masaj yapmadan uygulayın. 15 dakika bekletip ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 kez cildinize uygulayabilirsiniz. Kısa sürede cildiniz pırıl pırıl ve bakımlı olacaktır. Güzel günlere.. www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *