yüz ütüleme nedir

YÜZ ÜTÜLEME CİLDİ PÜRÜZSÜZ VE DÜZGÜN YAPAR MI

Belli bir yaştan sonra ciltte başlayan kırışmalar genellikle bayanları rahatsız eder. Cilt kırışıklıkları için çeşitli arayışlar içine giren bayanlar için hergün yeni bir yöntem bulunuyor. Gelişen teknoloji ile ameliyatsız yüz gerdirmek mümkün. Yüz ütüleme tekniği ile ameliyata gerek kalmadan estetik olmak ve cildinizi kırışıklardan kurtarma olanağınız var. Cildiniz yüz ütüleme işlemi ile pürüzsüz ve genç bir görünüm kazanır. Yüz ütüleme nedir ve nasıl yapılır açıklayalım.

Yüz Ütüleme Nedir:

Yüz ütüleme ameliyatsız estetik yöntemidir. Radyo frekans dalgalarının cilt gençleştirme ve ciltteki kırışıklıkları tedavi etme amacıyla kullanılmasına yüz ütüsü denir. Yüz ütüsü adı verilen teknik, radyo frekansla cilt estetiğini sağlayan zararsız, güvenli ve kesin sonuç veren estetik operasyonlardan bir tanesidir.

Yüz Ütüleme Ne İçin Kullanılır:

Yüz ütüleme sadece kırışıklık tedavisi, sarkma ve gevşemeleri tedavi etmek amacıyla değil, bölgesel yağları eritmek ve göbek, kalça, basen gibi bölgelerdeki yağları radyo dalgaları ile eritmek amacıyla da kullanılmaktadır.

Yüzde kırışıklık, yaşlanma, sünme veya sarkma olan bölgelere odaklanan radyo frekans dalgalarının açığa çıkardığı ısı dalgalarının cildin kolajen madde salgılamasını teşvik ettiği bilimsel olarak ispatlanmış ve bu kuraldan yola çıkılarak günümüzde bir çok değişik estetik cilt gençleştirme tekniği geliştirilmiştir. Yüz ütüleme tekniğinde cildin yarım cm kadar altında olan kolajen madde üreten mezoderm hücreleri uyarılmaktadır. Bağ doku da adı verilen bu hücreler, radyofrekans dalgalarının (ultrason dalgaları da denilebilir) oluşturduğu ısı nedeniyle yok olan kolajen madde yerine yeni kolajen üretimine başlamakta ve kısa sürede cildimiz daha genç ve gergin bir hal almaktadır.

Özellikle yaşlanma ve yer çekimi nedeniyle ciltte görülen sarkmalar ve gevşemeler yüz ütüsü yöntemi ile tedavi edilebilmektedir. Ameliyat yapılmadan cildi sıkılaştıran radyofrekans-endolift yöntemi genellikle tek bir seans uygulaması biçiminde tatbik edilmektedir. 1 seans uygulanan ve bir seanslık uygulamanın yüzde, gıdıda ve yanaktaki sarkmaları geçirmesi için yeterlidir.

Yüz Ütüleme Nerede Ve Nasıl Yapılır Yüz Ütüleme Fiyatı Nedir:

Yüz ütüsü profesyoneller elinde özel hastanelerde ve cilt bakım güzellik merkezlerinde yapılabildiği gibi, yüz ütüleme aleti adı verilen evde yüz ütüleme yöntemi ile de tatbik edilebilmektedir. Yüz ütüleme endolift yöntemi sadece yüz ve boyun bölgelerindeki sarkmalar için değil, kol sarkması, popo sarkması ve göbek sarkması için de kullanılabilmektedir. Radyo frekans dalgalarını kullanarak yüz ütüleme yapan yüz ütüsü aleti ile acısız ve sağlıklı bir yöntemdir. Yüz ütüsü yöntemi seansı 5000 TL civarında bir fiyat ile yapılmaktadır. Yüz ütüleme aleti ile evde kendinizde yüz ütüleme yapabilirsiniz. Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi yüz ütüleme aletleri Fakat profesyonel yüz ütüsü kadar etkili olru mu bilemeyiz. Güzel günler dileriz..Netten faydalanarak www.kadinlariz.com

 


 

2 Comments

  • perihan fırat
    18 Mayıs 2012 | Permalink |

    slm yeni cıkan yüsaygılatz ütüleme hakkında bılgı nekadar süres, adres tel 05452485547

  • admin
    19 Mayıs 2012 | Permalink |

    Merhaba Perihan Hanım benim yazım yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sorunuza yanıt veremeyeceğim. Fakat bu konuda uzman olan doktoraslieralp@gmail.com adresine ulaştım dilerseniz sorup bilgi alabilirsiniz. Güzel günler..

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *