cildi gerginleştiren maske

cildi geren biberiye maskesi

CİLDİ GERGİNLEŞTİREN VE SIKILAŞTIRAN BİBERİYE KÜRÜ

Cildinizde sarkmalar ve kırışıklar olduğunu düşünüyorsanız ve cildinizin daha gergin ve diri görünmesini istiyorsanız size doğal bir tavsiyemiz var. Çok şifalı bir bitki olan Akdeniz çevresinde yetişen ve “kuşdili” olarak da tanınan biberiye, sağlık sorunlarının yanı sıra kozmetikte de kullanılır. Biberiye yapraklarının suda bekletilip, suyu süzülüp, sıkılarak elde edilen sıvı, kompres yapılarak, ödemlerde, yaralar ve kesiklerin tedavisinde kullanılır. Daha pekçok faydaları olan biberiye bitkisinin cildi güzelleştirdiği kanıtlanmış bir gerçektir. Güzellik uzmanları cilde dirilik veren biberiyeyi cilt bakımı için öneriyorlar.

Son derece etkili bir tonik olan biberiye, cildi gerginleştirir ve canlandırır. Cildinizi gerginleştirici bir losyon olan biberiye kürü cildinize bitkisel bakım yapar. Cildinizin daha diri, sağlıklı ve bakımlı görünmesini istiyorsanız biberiye kürünü deneyin. Şimdi biberiye kürü nasıl yapılır açıklayalım.

Cildi Gerginleştiren Biberiye Kürü Tarifi:

Malzemeler:

* 10 gram biberiye,
* 1 su bardağı ılık süt.

Hazırlanışı ve Cilde Kullanımı:

1 su bardağı ılık süte 10 gr biberiye atıp bir kaç dakika bekletin. Daha sonra çay süzgeci veya tülbentle süzün. Bir parça pamukla göz çevresi hariç tüm yüz ve boynunuzu silin. Kısa sürede cildinizin daha gergin, diri ve canlı görünmeye başladığını şaşırarak göreceksiniz. Güzel günler dileriz. www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *