cilt leke giderici maskeler

CİLT LEKELERİNİ GİDERİCİ DOĞAL MASKELER

Cilt lekeleri en çok karşılaşılan bir cilt sorunudur. Cilt lekelerini giderici pekçok ürün vardır. Bunun yanında evde kendimiz hazırlayak kullanabileceğimiz doğal maskeler de cilt lekeleri için çok faydalıdır. Şimdi size tamamen doğal leke giderici maske tariflerimizi açıklaylım.

Leke Giderici Havuç Maskesi:

Malzemeler:

* Havuç,
* Kil,
* Zeytinyağı.

Hazırlanışı ve Cilde Uygulanışı:

Bir kaç adet havucu alıp rendeleyin ve suyunu sıkın. Elde ettiğiniz havuç suyuna bir miktar kil toprak birazda zeytinyağı ekleyin. Bu tarifimizde tam bir ölçü verilmemiştir. Ancak karışımın tıpkı bir krem kıvamını sağlayacak şekilde malzemeleri göz kararınca katabilirsiniz. Krem kıvamına gelen bu karışımı cildimize sürüp 15-20 dakika kadar bekletip temizleyiniz. Gece cilt kendini yenilediğinden mümkün oldukça gece yapabilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınızda zamanla cilt lekelerinden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Leke Giderici Yumurta Maskesi:

Bir adet yumurtanın beyazına bir limon kabuğunu rendeledikten sonra krem kıvamına gelinceye dek karıştırın. Bu karışımı banyo yapmadan bir saat kadar önce parmak uçlarınızla masaj yaparak sürün. Yaklaşık 20 dakika kadar bekletip temizleyebilirsiniz.

Leke Giderici Elma Maskesi:

Bir adet elma suyuna bir adet limon suyunu karıştırın. daha sonra bu karışıma biraz zeytinyağı ile biraz da süt katın ve karıştırın. Bu karışım kremsi bir kıvama gelinceye dek kısık ateş üzerinde karıştırın. Elde etiğiniz karışım soğudukdan daha sonra cildinize masaj yaparak günde bir kez sürün. Geceleri uygulamanız daha faydalı olacaktır. Zira saat 11 ile 3 arasında hücreler kendini yenilediğinden ciltteki değişimler daha gözle görülür olacaktır.Güzel günlere.. www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *