suna dumankaya çil tedavisi

YÜZDEKİ ÇİLLER İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM DOĞAL MASKE TARİFİ

Suna Dumankaya çil tedavisi için bitkisel maskeler tavsiye etti. Şifalı bitkiler ile hazırlanan evde yapabileceğimiz maskeler ile çillerden kurtulmak mümkün. Eğer sizde çillerimden nasıl kurtulurum diyorsanız, cildeimdeki bu çiller nasıl geçer diyenlerdenseniz, sizin için Suna Dumankaya’dan pratik 5 farklı çil maskesi tarifi:

Bitkisel çil tedavisi ve çil maskeleri:

Maske 1 : 1 yemek kaşığı yulaf unu ile 2 yemek kaşığı yoğurt uygun bir kapta karıştırılır ve yüze maske biçiminde sürülür.

Bu çil maskesi 25 dakika bekletildikten sonra ovularak yüzden silinir. Düzenli kullanılması halinde yüzdeki çiller azalacaktır.

Maske 2 : Bir miktar keten tohumu kaynatılır ve ortaya çıkan yumuşak suyla cilde masaj yapılarak çillere ve lekelere maske biçiminde uygulanır.

Maske 3 : 1 çay kaşığı toz tarçın ile 1 adet yumurtanın akı karıştırılıp cilde sürülür. 20 dakika ciltte bekletildikten sonra ovarak çıkarılır. Bu maske hassas ciltler için uygun değildir.

Maske 4 : 2 çay kaşığı su, 2 çay kaşığı gliserin ile 1 çay kaşığı peridrol karıştırılıp günde 3 kez cilde uygulanır. Koruyucu sürmeden güneşe çılmamalı veçil maskesindeki ölçülere kesinlikle dikkat edilmelidir.

Maske 5 : Herhangi bir cilt kreminin içine birkaç damla limon suyu ilave edilip cilde sürülür. Bu limon suyu & krem karışımı çillerin oluşmasına mani olur.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *