basen estetiği nasıl yapılır

DOKTORUM PROGRAMINDAN KALÇA ESTETİĞİ NASIL YAPILIR

Doktorum programının 10 Ekim 2012 Çarşamba günü yayınlanan programında Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hasan Fındık, estetik operasyonlar konusunda bilgiler verdi. Bedende her bölge için kolay operasyonlar vardır. İster burun estetiği olsun ister göğüs yada basen estetiği olsun hepsi de iyi bir plan yapıldığında kolayca istenilen görünüm elde edilebilir. Aynaya baktığınızda kendinizi güzel hissetmiyorsanız artık çok kolay estetik operasyonlar ile istediğiniz güzelliğe kavuşabilirsiniz.

Basen genişliği kilodan ziyade şekil bozukluğu ile hoş görünmeyebilir. Kendi görüntüsünden memnun olmayan ve sorun olarak görenler estetik cerrahiye başvurabilir. Vücut orantısı kilodan daha önemlidir. Şekil bozukluğu kilolu olmaktan daha kötü bir görüntü yaratır. Biz Türkler Akdeniz tipiyizdir ve genellikle popo yana geniş bir basen görüntüsünde ve bacak boyu kısadır. Yana geniş basende fazla görünen bölge belirlenir ve estetik operasyon ile belirlenen bölge alınıp inceltilerek güzel bir görünüm sağlanır.

Basen estetiği erişkin olan her insana istediği taktirde yapılabilir. Derinin altındaki yağın alınması ile liposakşın tekniği ile yapılır. Yalnızca yağ hücreleri alınır. Ergenlik döneminde alınan kilolar zor verilir. Fakat erişkinlerde kilo verme daha kolaydır. Poponun daha kalkık ve hoş görünmesi için popo silikonu uygulanabilir. Silikon poponun üzerine konacağından oturulduğunda patlaması gibi bir risk yoktur. Kas arasına yada kas altına koyulduğundan dokunduğunuzda silikona dokunamayacaksınız. Deri altında olmadığından dokunma ile zarar görmez.

Basene silikon koyma işlemi 1 saatlik bir operasyondur. 1 günde ayağa kalkılır ancak birkaç gün ağrı olabilir. Hiç bir zararı yoktur. Artık çok kolay yapılan cerrahi operasyonla kalkık ve hoş görünen kalçalara sahip olabilirsiniz. Basen bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulup hoş bir vücut görünümüne kavuşabilirsiniz. Güzel günler dileriz..www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *