endolift ameliyatsız yüz germe yöntemi

ENDOLİFT YAŞLANMA KARŞITI EN YENİ ESTETİK TEKNİĞİ

Bayanların en çok sorun ettiği konulardan biridir yaşlanmanın etkisi ile oluşan sarkma ve kırışlıklar. Yaş ilerledikçe, vücut ve yüz boşalarak yumuşak dokusunu kaybediyor, kemikler eriyor. Bunlara bir de yer çekiminin etkisi eklendiğinde, sarkma meydana geliyor. Erimenin çözümü, kaybolan dokuyu yerine koymak, yani doldurmak. Sarkmanın tedavisi ise açık; sarkan deriyi keserek alacaksınız, sonra da yüzü yukarı çekeceksiniz. Veya bunları bir yere asmanız gerekiyor. Asma teknikleri hakkında pek çok şey yazıldı, çizildi. Teknikte kullanılan ipler de, iplerin yerleştirilmesi yöntemi de sürekli gelişti ve değişti. Ancak kesinlikle belirtmek isterim ki, hiçbir şekilde keserek yapılan yöntemin yerini tutmuyor. Deride belirgin ölçüde sarkma varsa, onu keserek almak zorundasınız. Ayrıca bilinen diğer bir gerçek, ataçlama diye bilinen eski teknikler artık yetersiz kalmaktadır. Şimdi size açıklayacağımız endolift yöntemi en yeni ve son teknoloji estetik tekniğidir. Endolift nedir, endolift nasıl yapılır açıklayalım.

Endolift Hangi Bölgelere ve Nasıl Uygulanır:

* Endolift işlemi kaş kaldırıp kaşı asarak yüzü germek için yapılacaksa saç içinden giriyoruz,
* Eğer yanağı yukarı çekmek istiyorsak şakaklardan asıyoruz.
* Çene bölgesi için bir germe işlemi yapılacaksa kulak arkasından giriyoruz.
* Endolift yöntemi, meme, iç bacak ve popoda kullanılıyor. Örneğin, kolda çok sarkması olan bir hastada eskiden koltuk altından dirseğe kadar yatay bir kesik izi oluyordu. Bu yöntemle şu anda sadece koltuk altında kalacak şekilde dikey bir çizgi yapıp, deri fazlası toplanıyor. Bir iz oluşuyor ama o da koltuk altına saklanıyor. Memede ise göğüs çevresinden daireler geçirip, bunları içeriden bağlıyoruz. Sonra da hepsi birden köprücük kemiğine yerleştirilen bir vidaya sabitleniyor. Tüm bunlar yüzden daha komplike işlemler.

Endolift İşlemi Kimlere Uygulanır:

40 yaşında bir kadın yüzünde sarma problemi ile geşmişse uygulanabilir. Hastalara yakın zamana kadar biraz bekleyin, sarkma iyice belirginleştiğinde ameliyat olursunuz denirdi. Ya da dolgu maddeleri ve yağ enjeksiyonu ile idare edilirdi. Ama şimdi endolift tekniği ile bu tarz hastalarda etkileyici sonuçlar alıyoruz. Bu yöntemle kaşları, yanakları, çeneyi, burnu ve dudakları asabiliyoruz.

Endolift İşleminin Diğer Estetik Operasyonlardan Farkı Nedir:

Eski teknikte, hastanın kaşını asacaksak yukarıdan bir yerden giriyorduk. İpliği sokuyorduk, daha sonra yukarı dikiyorduk. Bütün bu bölgenin ağırlığı ve kas hareketlerinin çekme gücü yukarıda ve aşağıda bir noktaya biniyordu. Eski teknik yıllardır var olsa da yine de sorunlarımız vardı ve işlemin etkisi en fazla bir yıl sürüyordu. Hasta hapşırsa kaşı düşüyordu. 2 yıl önce ataçlar çıktı. 5-10 dakika gibi kısa sürede uygulanan, basit, küçük kılçıklı ipler ile asma tekniği. Bu yöntem de ne yazık ki yer çekimine karşı direnemiyor. Ancak yanaklara dolgunluk vermek istersek kullanabiliyoruz. Kaşlar, çene kenarı, boyun, meme gibi bölgelerde yer çekimi ile savaşacak daha kalıcı ve kuvvetli bir yöntem kullanmamız gerekiyor. Endolift kalıcı ve daha kuvvetli bir yöntemdir.

Endolift Nasıl Yapılır:

Endolift derisi çok fazla sarkmayan hastalar için oldukça ideal bir yöntemdir. Endolift yöntemi ile sarkan dokuyu küçük bir delikten girerek yukarı çekip, sağlam bir yere dikerek sabitleniyor. Yani aslında yüz germede yaptığımız dikiş ile asmayı deriyi kesmeden içeriden yapıyoruz. Ameliyat lokal anestezi altında yapılıyor ve gerçekten de çok kısa sürüyor. Üstelik ne kesi ne de şişkinlik oluyor. Endolif ile yapılan işlemin etkisi ortalama 2 yıl sürüyor.

Kaş, boyun kenarı gibi tek bir bölgede çalışacaksak, hastaya sadece lokal anestezi uyguluyoruz. Tüm işlem sadece 10 dakika sürüyor. Neredeyse botoks kadar kolay. Birkaç bölgeye uygulama yapacaksak, damardan hafif bir uyku ilacı verip hastayı sersemletiyoruz. İşlem sonrası ağrı, sızı olmuyor. Endolift ile birlikte yağ enjeksiyonu yapmadıysak, herhangi bir şişlik de görülmüyor.

Endolift Yöntemi Estetiğin Zararları:

Endolift işleminin etkili olması ve yüzünüzün güzel bir görünüm kazanması için işinde uzman bir plastik cerraha başvurmalısınız. Çünkü çok derine girilebilir ve yüzde asimetri olabilir. Cildin kendini bırakma payını da hesaplamak gerekiyor. Yeteri kadar çekmezseniz, bu sefer de kaldırdığınız bölge aynı yere geri döner. Çok çekilirse fazla yukarı çıkar. Basit gibi görülse de ciddi tecrübe gerektiren bir iş. Ama bir sorun olursa geri dönüşü kolay. Askı dikişlerini çıkarmak iki dakika sürüyor. Güzel günler dileriz..www.kadinlariz.com netten alıntı yardımıyla hazırlanmıştır.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *