estetik nasıl yapılır

ESTETİK

İz kalmadan genç görünmek artık mümkün. Farklı estetik yöntemleri ile ağrısız ve iz kalmadan güzelleşmek için estetik yöntemleri:

Dolgu

Otuzlu yaşlara yaklaşıldığında yüz bölgesindeki cilt altı yağ dokusunda erimeler oluşur. Cilt gerginliğini kaybetmeye başlar. Bunların sonucunda, gülme çizgisi dediğimiz burun kanatlarından başlayıp ağız köşesine uzanan nazo-labial oluk olarak adlandırılan çizgide derinleşme meydana gelir. Elmacık kemiklerindeki belirginlik azalır. Kaşlarda düşme oluşur. Dudaklar incelir. Tüm bunlar yüzde yorgun, mutsuz ve ileri yaş görünümü oluşturur.Vücudun kendi yapısında bulunan hyolorünik asit içerikli dolgular yüze enjekte edilerek bu olumsuzluklar 10 dakika gibi kısa sürede iz bırakmadan ortadan kaldırılabilir.

Botox

Botox mucizevi bir ilaçtır. İnce kırışıkları açmak, daha fazla derinleşmesini durdurmak ve sarkıklığı gidermek için yüz bölgesinde kullanılır. Alındaki, kaş arasındaki, boyun ve göz çevresindeki kaz ayağı çizgileri botox uygulandıktan sonra geriler; kaşlar ortalama 5 mm kalkar ve daha genç yüz görünümü kazanılır. İşlem süresi ortalama 10 dakakika olup, botox etkisi 1 hafta -10 günde ortaya çıkar. Ortalama 8 ay devam eder. 8.aydan sonra yavaş yavaş geriler ve tekrarlanması kalıcılığı sağlar.

Botox kırışık tedavisi yanında; terleme tedavisinde de etkilidir. Koltuk altı, ayak tabanı, avuç içi, alın bölgesi terlemelerin de en etkili ve en ideal çözümü botoxla sağlanır.

Bölgesel İncelme

Hiçbir işlem yoktur ki dilediğinizi dilediğiniz kadar yiyin, sedanter yaşayın ama sizi istediğiniz forma sokabilsin. Medikal estetik uygulamalarında bölgesel incelme bu nedenle bir kompleksler bütünü olarak görülmelidir. Siz diyetinize dikat ettiğiniz, sporunuzu düzenli yaptığınız ve ideal kiloyu yakaladığınız halde bölgesel yağlarınızdan bir takım medikal uygulamalar ile kurtulabilirsiniz. Cihazlara girmek, mezoterapi-lipoliz uygulamaları kişiye göre değişir. Bunlar sizi hem forma sokacak hem de selülit ve sarkmalarınızı toparlayacaktır

Her mevsim ve her yaş için kişiye özel cilt bakımları vardır. Medikal cilt bakımında hedef, sağlıklı bir cilt oluşturmak, bunu korumak ve yıpranmasının önüne geçmektir. Cilt bakımının temeli anne karnına dayanır. Su, cildin temel besinidir. Bebek doğduğu andan itibaren cildin suyu korunabildiği takdirde ciltte oluşabilecek yaşlanma ve yıpranmalarının önüne geçilmiş olur. Bebeklikte başlayan koruma tedbirleri devam ettiği zaman ergenlik sivilceleri ve onların oluşturduğu kötü izlerinde önüne geçilmiş olur. Gençlikte ve ileri yaşlarda da cilt tipine, mevsimlere ve cildin ihtiyacına göre yapılan bakımlar da cilt kalitesini korumak içindir.

Medikal Cilt Bakımı

Yaz aylarında güneş-deniz ve havuzun yan etkilerinden korunmak ve oluşabilecek güneş lekelerinin önüne geçmek, cilt kurumasını önlemek için soğuk ve sulu cilt bakımı uygulamaları (hydropeel) medikal cilt bakımı için idealdir. Hydropeel mekanik peeling etkisi ile, cildin sağlıklı görünümünü sağlayan kollejeni arttırarak, ince kırışıkları açar, lekeleri siler ve cildin genç kalmasını sağlar.

Kış aylarında ise, dual cilt bakımı dediğimiz buharlı ve soğuk uygulamanın kombine edildiği sistemler ile ciltteki gözenekler açılıp içlerindeki yağ dışarıya alınır ve tekrar gözenekler sıkılaştırılır. Cilt, bebek cildi gibi pürüssüz görünüm kazanırken, mekanik ve kimyasal peeling ile de ihtiyaçlara göre cilt problemleri giderilir. Kış aylarında cilt bakımında uygulanan özel bir sistemde lazer toning dedimiz cildin özel bir lazer sistemi ile lekelerden, ince kırışıklardan arındırıldığı ve gençleştiği özel bir uygulamadır.

Cilt bakımları sadece yüz cildi ile sınırlı değildir. Özellikle; göğüs dekoltesi, eller ve sırt cildi başta olmak üzere tüm vücut cildine, saç ve tırnaklara belirli aralıklarla bakım yapılmalıdır.

Lazer Uygulamaları

Estetik cerrahide lazer uygulamaları, epilasyon amaçlı tüylerin yok edilmesinde en sık kullanılır. Ancak son teknolojik lazer sistemleri ile kılcal damar tedavisi, ciltteki lekelerin-kırışıkların-izlerin giderilerek cilde berrak görünüm sağlanması ve cilt gençleştirme lazer tonik ile mümkündür. Özel bazı lazer sistemleri ile de iz bırakmadan dövme silme tedavisi imkanı vardır.

Tüm bu işlemler için uygun lazer cihazlarının tecrübeli ellerde kullanılması gerekir. Çünkü lazerle yapılan işlemler ciddi tedavilerdir ve hatalı uygulamalarda geri dönüşüm çok zordur.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *