kalıcı makyaj nedir

KALICI MAKYAJ NEDİR NASIL YAPILIR ZARARLARI VAR MIDIR

Özellikle çalışan bayanların büyük derdidir hergün makyaj yapmak. Her sabah vakit harcayıp solgun yüzümüzü renlendirip güzel görünmek için makyaj yaparız. İşte uzmanlar kadınları bu zahmetten kurtarmak için kalıcı makyajı tavsiye ediyor. Deri altına enjekte ile yapılan kalıcı makyaj sayesinde sürekli makyajlı oluyorsunuz ve böylece hergün makyaj yapmanız gerekmiyor.

Kalıcı Makyaj Nedir:

Kalıcı makyaj, dayanıklı makyaj, sabit makyaj, kozmetik dövme gibi çeşitli isimleri de olan bu makyaj çeşidi deri altına renk hücreleri enjekte edilerek yapılır. Renk hücreleri derinin bir kat altında kaldığı için mat görünüme kavuşurlar, bu özellik de makyaja doğal ve yumuşak bir görünüm verir. Kalıcı makyaj isteyen herkese uygulanabilir. Her kadın bakımlı, güzel olmayı ister. Günlük koşuşturma içinde, spor yaparken, iş yaşamı içinde makyajı korumak çok zordur ve özel bir çaba, özen gerektirir. Bu durumda kalıcı makyaj bayanlara yardımcı olur. Her durumda bakımlı ve makyajlı görünmenizi sağlar.

Kalıcı makyaj nasıl yapılır:

Öncelikle kalıcı makyajı yapacak kişinin tecrübeli ve işinin uzmanı olması çok önemlidir. Bu nedenle önce kalıcı makyajı yaptıracağınız kişiyi iyi bir araştırın. Renk seçimi çok önemli olduğundan uygulanmasını istediğiniz rengi tam olarak belirleyiniz. Öncesinde yüz bölgesine temizleme yapılıp, kalıcı makyajın yapılacağı bölgeye uyuşturucu krem sürülür, bölgenin uyuşması bekleniyor. Sonra uygulamaya başlanılıyor. Kaşlara uygulanacaksa önce şekil veriliyor. Boya iğne aracılığı ile derinin altına enjekte ediliyor. Bir anlamda prosedür dövme yapma işlemi gibi gerçekleştiriliyor.

Kalıcı makyaj işlemi tamamlandığında yıllarca kullabileceğiniz sabit bir makyaja kavuşuyorsunuz. Ayrıca kalıcı makyajın yapılması esnasında isteğinize göre küçük yüz kusurları da kapatılabiliyor. İşlem sonucunda göz çizgisi,kaş yada dudaklara cilt rengine uyumlu makyaj uygulayarak küçük kusurların kapatılması ya da anatomik bozuklukların giderilmesi de sağlanıyor. Parlak, homojen olmayan klasik makyaja oranla daha fazla doğal görünümü vardır. Çalışan kadınların gözdesi olan kalıcı makyaj, tazeleme derdini ortadan kaldırıyor. Kozmetik ürünlere alerjisi olan kadınların vazgeçilmezidir.

Kalıcı Makyaj Kaç yıl Kullanılabilir:

Kalıcı makyajın kaç yıl süreyle kalıcı olacağı cildin durumuna, yapılış şekline ve güneşte kalma sürenize göre değişir. UVB ışınları kalıcı makyajın ömrünü azaltır. Solaryuma, güneşe maruz kalınmadığında süre 3 – 5 yıl arasında değişebilir. Dayanıklılık ayrıca uygulama yapılan bölgeye göre de değişebildiği gibi, kalıcı makyaj uygulaması yapılan cihazın teknik özellikleri, yapılan kontürün sonucunu, dayanıklılığını büyük ölçüde etkiler.

Kalıcı Makyajın Faydaları:

* Hergün makyaj yapma zahemtinden kurtulursunuz.

* Göz üstü – altına uygulanan dayanıklı makyaj ile göz hataları kapatılabilir, çarpıcı bakışlara sahip olunabilir.
* Eyeliner süremeyenlere, gözleri küçük, çok büyük yada çıplak kişilere, kaşı olmayanlara, ince seyrek ya da kısa kaşlı olanlara kaşlarının şeklini beğenmeyip, kalkık ya da köşeli kaş isteyenlere başarıyla uygulanır.

* Dudaklarında asimetri olanlara, çok ince dudakları kalınlaştırma – büyütmede, dudak çevresi belirsiz olanlara doğuştan yada kaza sonucu fiziksel görünümleri bozulan kişilerin hatalarını düzeltmek amacıyla, ameliyat izlerinde etkilidir.

* Kaza geçirenler, kaşında darbe izi olanlar, saç dibi gözüken kadınlar, üst yada alt dudağı çok ince olan, kaşı varla yok arasında olanlar, kalıcı makyaj ile kusurlarından kurtulabiliyor.

Kalıcı Makyajın Zararları:

Kalıcı makyajda hergün kullanılan makyaj malzemeleri gibi kimyasal içerir. Fakat hergün kimyasallarla yüzleşmektense bir kez kullanmak belkide daha da sağlıklıdır. Şeker hastalarına, HIV virüsü taşıyanlara, hemofili hastalarına uygulanması sakıncalıdır.
Güzel günler dileriz..www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *