kuyruklu eye liner nasıl sürülür

KUYRUKLU EYELİNER İLE KEDİ GÖZÜ NASIL YAPILIR TEKNİKLERİ

Göz makyajının en çok beğenilen tekniklerinden biri olan eyeliner sürmenin de çeşitli teknikleri var elbette. Son yıllarda çok moda olan eyelineri kuyruklu uzatarak sürüp kedi gözü görünümünde çekik gözler ortaya çıkıyor. Çok hoş ve çekici gözler ortaya çıkıyor doğrusu. Bulunduğunuz ortamda gözleriniz ile ilgi çekmek istiyorsanız denemenizi tavsiye ederim. Eyeliner nasıl sürülürse güzel görünüm verir diyorsanız şimdi size küçük püf noktaları ile kuyruklu eyeliner sürmeyi anlatalım.

* Öncelikle eyelinerin dağılmasını önlemek için kapatıcı yardımıyla göz kapaklarınızı pürüzsüz hale getirin. Kapatıcıyı cilt tamamen emdikten sonra eyelineri uygulamalısınız.

* Eyelinerden önce makyajın kalıcılığı için farınızı sürün. Farınızı tüm göz kapağına fırça yardımıyla sürün.

* Kalem ya da sıvı formdaki eyelinerinizi göz kapağının tam ortasına sürülerek işaretleme yapın.

* Kuyruklu göz makyajı yapmak istiyorsanız; şakaklara yakın bölüme kadar göz kapağınızın üzerine sürün.

* Kuyruk bölümünde taşırmalar olduysa; kulak temizleyici pamuğu nemlendirici kreme batırıp fazlalıkları temizleyebilirsiniz.

* Eyeliner sürerken elleriniz titriyorsa ya da düz bir hat çekemiyorsanız; işlemi kolaylaştırmak için kirpik diplerine aralıklarla noktalar yapın. Noktaları takip ederek çizgiyi tamamlayın.

* Kuyruklu göz makyajında; göz kapağının yukarısına doğru düzgün bir hat çekmek için cetvel, kredi kartı gibi malzemelerden faydalanabilirsiniz. Tek elinizle cetveli gözünüze tutun, diğer elinizle cetvel doğrultusunda eyeliner sürün.

* Eyeliner sürdükten sonra bozulup dağılmaması için iyice kurumasını bekleyin. Rimelinizi eyeliner kuruduktan sonra sürün.

Gördüğünüz gibi kuyruklu eyeliner sürmek o kadar da zor değilmiş. Püf noktaları ile eyeliner uygulaması kolaylaşabiliyor. Güzel günler dileriz..www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *