makyaj yapmanın püf noktaları

PRATİK MAKYAJ TEKNİKLERİ İLE GÜZELLİĞİNİZE GÜZELLİK KATIN

Bayanların güzelliğine güzellik katan makyaj, ne kadar düzgün ve güzel yapılırsa o kadar güzellik verecektir. Yaptığınız makyaj yanlışlıkları ile güzelleşmek istersek daha çirkin bir görünümde ortaya çıkabilir. Makyajı doğru yaptığınızda yüzünüz daha güzel ve çekici görünecektir. Şimdi size açıklayacağımız pratik makyaj teknikleri ve makyajda püf noktaları size çok yardımcı olacaktır.

* Öncelikle cilt temizliği önemlidir. Makyajdan önce cildinizi derinlemesine temizleyin, gerekirse peeling yapın. Cildinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin. Sonrasında cilt tonunuza uygun bir fondöten sürün.

* Göz altlarınıza göz altı kompakt kullanarak göz altlarındaki morlukları ve koyu halkaları kapatın. Kullanacağınız göz altı kapatıcı gözlerinizin güzelliğinin ortaya çıkmasında yardımcı olacaktır.

* Allık sürerken dudaklarınız gülümser konumda iken yanaklarınıza yuvarlak bir top şeklinde allığı sürüp yukarıya doğru yayarsanız yüzünüzü daha ince ve narin gösterir. Oval yüz tipine sahipseniz ağzınızı öpücük şeklinde yapıp yanaklara aşağıdan yukarı allığı yayın.

* Burun kısmına allık sürerken burnun ucundan yukarı doğru sürerseniz burnunuzu daha dik ve güzel gösterecektir.

* Far sürerken renkler çok önemlidir. Eğer gözleriniz mavi yada yeşil ise şeftali tonları çok yakışacaktır. Eğer gözleriniz kahverengi yada siyah ise bu kez mavi yada yeşil gibi renkler tercih edebilirsiniz.

* Göz kalemi sürerken gözünüzün altına kalemi yerleştirip gözünüzü kapatın ve kalemi 3-4 kez göz içinde sağa sola sürterek sürün. Böylece gözün hem altına hem üst kapağın içine kalem sürülür ve çok hoş görünür.

* Dudaklarınıza rujdan önce pudra yada fondöten sürüp üzerine rujunuzu sürerseniz daha kalıcı olacak ve güzel görünecektir.

* Oje sürerken tırnak şekliniz önemlidir. Eğer tırnaklarınız kısa ise ojeyi tırnağın orta kısmına sürüp sonra kenarlara sürün. Ve tırnağın kenarlarında çok az boşluklar bırakın. Böylece tırnaklarınız daha uzun görünecektir.

Umarız önerimizi güzelliğinize güzellik katar.. www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *