porselen makyaj nasıl yapılır

PORSELEN MAKYAJ NEDİR PORSELEN MAKYAJ NASIL YAPILIR

Porselen Makyaj Nedir:

Porselen Makyaj , profesyonel bir makyaj şeklidir. Kullanılan makyaj malzemeleri aynıdır. Farklı olan sadece Porselen makyaj pudrası diye bilinen Taş pudra kullanılmasıdır. Taş pudra sulandırılarak yüze sürülür. Göz farları ise ıslak olarak kullanılır. Yüzde doğal durmamakla birlikte mat bir görüntü verir. Yüzünde herhangi bir kaza izi ya da çok büyük doğum lekeleri yanık izleri bulunan kişilere yapılır. Yalnız porselen makyaj ekranda iyi görünmekle beraber yakından çok mat görünür ve anlaşılır. Bu nedenle daha çok sanatçılar tarafından kullanılır. Yada düğün, nişan gibi özel günlerde tercih edilir. Porselen makyajın en güzel özelliklerinden biride uzun süre dayanıklı olmasıdır. Porselen makyaj, 42 saat dayanıyor, sıcaktan ve sudan etkilenmiyor.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır:

Porselen makyajın yapılabilmesi için öncelikle cildin derinlemesine temizlenmiş olması gerekir. Cilt tipine uygun şekilde önce peeling yapılarak cilt ölü derilerden temizlenir. Sonrasında cildi sıkılaştırıcı tonik uygulanır ve cilt uygun bir nemlendirici ile nemlendirilir.

Porselen makyaj için cildin tüylerden arınmış ve pürüzsüz olması gerekir. Yüzdeki bıyık ve kaşların alınmış olmaları yeterli olacaktır.

Cilt temizliğinden sonra cildinize primer (transparan fondöten) uygulayarak işe başlanmalıdır. Fondöten makyajın görünümünü ve kalıcılığını artıracaktır. Porselen makyaj için likit bir ürün seçilmelidir. Fondöteni seçerken tek dikkat edilmesi gereken husus fondöteniniz ten renginize uygun olmalıdır. Fondeteniniz cildinizin 1-2 ton açık yada koyusu olmalıdır.

Göz çevresinde göz altı morlukları,göz altı torbaları ve cilt lekeleri bulunabilir. Göz çevresindeki renk farklılıklarını gizlemek, gözlerinizin daha canlı görünmesini sağlamak için kapatıcı kullanmalısınız. Kullanacağınız kapatıcı yüzünüzdeki ifadeyi ve bakışlarınızı belirginleştirmek için de ideal malzemedir.Bu şelikde yüzünüzün ve göz çevrenizin gölge düşen yerlerini uygulayarak görünümü destekleyebilirsiniz.

Porselen makyajda kullanılacak pudranın ışıltısız ve mat olması gereklidir. Mat ve yarı taransparan pudralar tercih edilmelidir. Pudrayı uygularken tıpkı fondeten gibi boynunuza,dekoltenize,burun ve kulak kenarlarınıza asla uygulama yapmayı unutmayınız.

Göz makyajınızın doğal olması makyajınızı daha çekici ve daha güzel hale getirecektir. Tabiki tercihe göre gece makyajı ya da gelin makyajında renk şeçimi değişir,ancak gelin makyajında da pastel renkle yapılan göz makyajı daha duru bir görünüm kazandırıyor. Krem,vanilya ve uçuk pembe bu işi için ideal bir şeçimdir. Fondötenle yaptığınız astardan sonra açık renkli farla astar geçilen gözlere,bir iki ton koyu farla gölgelendirme yapın.Gölgelendirme asıl gözlere anlamını kazandıran bir harekettir göz üstü çukurlarına yapacağınız far hamleleri içeriden dışarıya göz bitimine kadar olmalıdır. Göz yapınıza göre kalem yada eyeliner kullanın,alt göz çevresine eğer iri gözlere sahipseniz içe,küçük gözlere sahipseniz dışa kaleminizi çekin.Buğulu gözlere sahip olmak istiyorsanız bir makyaj pamukçuğuyla yada far süngeriyle kaleminizi dağıtmanız yeterli olacaktır.

Gözlerden sonra şimdi sıra kirpiklerde. Eğer kiprikleriniz zayıf yada kısa ise isteğe bağlı olarak takma kiprik kullanabilirsiniz.Ancak politikamız doğallık olduğunda doğallığın dışına çıkmadan,doğal görünümlü takma kiprikler ya da sadece gözün dış köşesine eklenen kısa kiprikler tercih edilmelidir.Takma kiprik kullanıldığı zaman rimeli sadece belirginleştirmek ve bütünleştirmek için az miktarda kullanılmalıdır.Takma kiprik tercihiniz olmazsa kiprik yapınıza göre bir rimelle kipriklerinizi tarayarak belirgin hale getirin.Asla pırıltılı rimeller tercih edilmez.

Allık kullanırken de doğal renkler tercih edilir. Toz pembe,nude,uçuk korel rengi gibi renkler porselen makyajın vazgeçilmez renkleridir.Alllık uygulanırken asla kesin ve keskin hatlar olmasın, genellilkle dairesel hareketlerle yumuşak bir görünüm kazanın.

Dudaklar porselen makyajın son ve en önemli bir hamlesidir. Makyajımız da daha çok nude ve soft renkler kullandığımızdan rujumuzun rengini canlı ve belirgin şeçmemizde hiçbir sakınca yoktur. Özellikle kırmızı ya da pembe bu makyajın vazgeçilmezlerindendir. Dudaklarınızda canlılık yüzünüzede renk katacaktır.

Porselen makyaj doğru yapıldığında pürüzsüz ve güzel görünümlü bir yüze sahip olmanızı sağlayacaktır. Makyözlerin yaptığı makyajda doğru yapılırsa porselen makyajdır. Kendinizde yapabilirsiniz. Güzel günlere. Netten faydalanarak www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *