yaz makyajı nasıl olmalıdır

SICAK YAZ GÜNLERİNDE NASIL MAKYAJ YAPILMALIDIR

Yaz aylarında cildimiz özel bir bakım ister, çünkü güneç çok etkilidir. Güneşin zararlı ışınlarından mutlaka cildimizi korumamız gerekir. Üstelik cildimiz daha çok neme ve suya ihtiyaç duyar bunu da unutmamak gerekir. Yazın bol bol su içmek cilt bakımı için önemli bir ayrıntıdır. Yaz günlerinde dışarı çıkarken cildinize mutlaka güneş koruyucu krem sürmelisiniz. Zira cildinizde güneşten kaynaklanan lekeler oluşabilir. Eğer cildinize kapatıcı fondöten kullanma ihtiyacı duyuyorsanız, mutlaka güneş koruyucu ile karıştırarak sürünüz.

Yaz aylarında aşırı bir makyaj çokta hoş olmaz. Bu nedenle yüzünüzü hafif renklendirecek makyaj malzemeleri kullanabilirsiniz. Pastel renklerde hafif bir allık ve ruj tercih edebilirsiniz. Eğer çok daha güzel bir görünüme sahip olmak istiyorsanız, öncelikle gözaltınızda yorgunluktan ya da uykusuzluktan dolayı meydana gelen koyuluklardan kurtulmanız gerekiyor. Ayrıca yüzünüzün alın, burun ucu ve çene bölgesi güneşten en çok etkilenen yerler olduğu için, yüzünüzün diğer kısımlarına oranla, bu bölgelerin rengi daha koyu görünüyor. Bu sorunu ortadan kaldıracak makyaj malzemeleri kullanabilirsiniz. Ancak ürünü sadece göz altınıza, burnunuzun uç kısmına, alın ve elmacık kemiklerinizin üst kısımlarına uygulamanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Makyajınızı bütünlemek için bronz tonlarda bir allık kullanmalısınız. Doğal bir görünüm için seçtiğiniz ürünü saçlarınızla alnınızın birleştiği yerden,burun kemiğinize ve elmacık kemiklerinize doğru uygulamalısınız. Dudaklarınıza hafif bir renk verebilirsiniz. Yada tercihinize göre ıslak ve parlak bir görünüm veren dudak parlatıcıları kullanabilirsiniz. Önerilerimiz güzellik uzmanlarının önerileri yardımı ile hazırlanmıştır. Yaz için çok hoş ve güzel görünümlü bir makyaj olacaktır. Güzel günlere..www.kadinlariz.com

 


 

One Comment

  • Gülseren
    23 Haziran 2012 | Permalink |

    Verdiğiniz bu bilgiler çok işime yaradı teşekkürler.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *