ev yapımı makyaj malzemeleri

EVDE YAPILAN DOĞAL MAKYAJ MALZEMELERİ

Güzellik uzmanı Biyolog-Kozmetolog Pervin Bulgak Doktorum programında evde makyaj malzemeleri nasıl yapılır açıkladı. Makyaj malzemelerinin zararlı maddeler içerdiğini biliriz. Fakat güzel görünmek adına makyaj malzemelerinin bize vereceği zarar razı oluruz. Peki kullandığımız makyaj malzemelerini doğal malzemeler ile evde kendiniz hazırlamak istermisiniz. Hem zararlı kimyasallardan uzak durarak sağlıklı makyaj yapıp hemde evde olarak hazırlayacağınız makyaj malzemeleri ile ekonominize katkıda bulunacaksınız. Şimdi evde makyaj malzemesi nasıl yapılır açıklayalım.

EV YAPIMI PUDRA TARİFİ

Malzemeler:

* Yarım çay bardağı mısır nişastası,
* 1/4 çay bardağı pirinç unu,
* 1 yemek kaşığı toz kakao.

Hazırlanışı:

Tüm malzemelerimizi cam bir kap içerisinde karıştıralım. İçinde oluşabilecek fıtıklar için tel bir süzgeçten geçirebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında gece cildinizi çok güzel gösterir. Doğal olarak hazırladığımız pudrayı gönül rahatlığı ile kullanalım. Cildin natural kalması ve çok parlamaması için faydalıdır.

EV YAPIMI SIVI ALLIK

Malzemeler:

* 4 yemek kaşığı gliserin,
* 1/2 çay kaşığı kırmızı gıda boyası,
* 1 çay kaşığı papatya yağı.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Tüm malzemelerimizi cam bir kase içerisinde iyice karıştıralım. Doğal bir likit allık elde etmiş olursunuz. Bu allığı yanaklarınıza sürdüğünüz gibi dudaklarınıza da sürerek kullanabilirsiniz. Tamamen doğal olduğundan cildinize hiçbir zarar vermeyecektir.

EV YAPIMI EYELİNER YAPIMI

Malzemeler:

* 10 gr rastık (siyah bir taştır.)
* 1 yemek kaşığı aloe vera jel.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Öncelikle rastık ateşte eritlir. Sonra içerisine aloe vera katılır ve iyice karıştırılır. Göz üstüne kullanılacak likit bir eyeliner elde etmiş olursunuz. Kalıcı bir eyeliner olur. Eski eyeliner kutunuza koyabilirsiniz. Göze uygun olması için ince bir fırça kullanarak sürünüz. Suyla çıkmayan makyaj malzemeleri cilde çok zarar verir. Bu nedenle suyla çıkan ürünler tercih ediniz. Bu rastık da suyla kolayca çıkabilecek bir üründür. www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *