tatil sonrası saç bakım maskesi

tatil sonrasi sac bakimi

TATİLDEN SONRA SAÇLARINIZ ÖZEL BAKIM İSTER

Tatilde deniz suyu, klor ve güneş ışınları saçınızı inceltir ve zayıflatır. Yaz aylarında saç derisinde de kuruma gibi sorunlar oluşabilir. Bunu önlemek için yaz süresince saç diplerini mutlaka nemlendirmek çok önemlidir.

Tatilden geldikten sonra saçların yenilenmesi gerekir. Öncelikle saçınızda kırıklar oluşmuşsa bunları temizletin. Saçtaki kırıklar saçınızın bakımsız görünmesine neden olur. Sonra eğer saçınızın boyası gelmişse saçınızı boyayın. Daha sonra özel bir bakım maskesi uygulayarak saçlarınızı yenileyin.

Tatil Sonrası Saça Bakım Maskesi:

Malzemeler:

* 1 adet Bepanthen ampül,
* 1 yumurta,
* Biraz zeytinyağı,
* Birkaç damla limon.

Hazırlanışı ve Saça Uygulanışı:

Tüm malzemeleri bir kap içerisinde karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı saçlarınıza sürün ve yarım saat bekletin. Ardından saçlarınızı ılık suyla iyice yıkayın. Bu maskeyi ayda bir kere tekrarlayabilirsiniz. Bu kadar zahmete girmek istemiyorsanız, haftada bir yıkamadan önce saçlarınızın ucuna zeytinyağı ile masaj yapın. 15-20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Saçınız sağlıklı ve parlak görünecektir. Güzel günlere. www.kadinlariz.com
 
facebook share twittershare

Benzer yazılar

Digg it! Add to del.icio.us Add to Reddit Bookmark to Simpy Add to Yahoo MyWeb2 Add to BlinkBits Blink this Post Add to Blogmarks Bookmark to Co.mments! Add to Connotea Add to Fark Add to Feed Me Links Add to Furl Add to Ma.gnolia Add to Newsvine Add to Netvouz Add to Scuttle Add to Shadows Add to Spurl Add to StumbleUpon Add to Technorati Add to Wists
 

One Comment

  • Ayşe Yağmur Başaran
    21 Kasım 2016 | Permalink |

    güzel ve faydalı bir yazı olmuş :)

Yorum Yazın

Yorum bölümüne yorum ekle, veya konu sayfası na kendi sitenden. Sen link verebilirsin ayrıca RSS yoluyla bu yorumlara abone olabilirsiniz.

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *