ısırgan kürü ile saç bakımı


ISIRGAN OTU İLE SAÇLARA DOĞAL BAKIM

Isırgan otunun saça ve saç dökülmesine inanılmaz faydaları var. Öncelikle ısırgan saç dökülmesini önlüyor. Saçı bakımsız ve cansız olanlar ısırganın faydalarından yararlanarak saçlarını hayata döndürüyor.

Isırgan otunun insan vücudunda oluşturduğu olumlu etkilerin yanı sıra saçlara da oldukça faydası bulunmaktadır. İncelen saçlar esnekliğini ve gücünü kaybetmekte ve kolayca kırılıp dökülmektedir. Isırgan otu ile uygulayacağınız kür ile saç tellerinizin kalınlaşmasını ve güçlenmesini durdurabilir, saç dökülmelerinizi engelleyebilirsiniz. Ayrıca saçlara doğal parlaklığını da geri kazandırmaktadır.

Isırgan Otu Kürü:

2 sap ısırgan otunu ( yaprakları ile birlikte ) bir kaba koyulup, üzerine bir su bardağı kaynamış su ekleyip ocağa koyulur. 3 dakika kaynatılan karışım ocaktan indirilip ılımaya bırakılır. Ilıyan karışımı süzgeç yardımı ile süzülür. Posası ise bir kaşık yardımı ile veya elleriniz ile bastırarak ezilir ve suya karışması sağlanır.

Elde ettiğiniz karışımı bir pamuk yardımı ile saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Yarım saat sonra ılık su ile durulayın.

Bu kürü hergün uyguladığınız takdirde 1 ay sonrasında saç dökülmelerinizin durduğunu, hacim kazandığını ve saç tellerinizin kalınlaştığını göreceksiniz. Eğer saçlarınızdaki kök hücreler ölmemiş ise bu kür sonrasında dökülen saçlarınızın yerine yenilerinin çıkması muhtemeldir.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *