saç beyazlamasını durduran özel formül

SAÇ BEYAZLAMASINI DURDURMAK İÇİN NE YAPMALI

Güzellik uzmanı Şems Aslan tv ekranlarından saç beyazlamasını durduran özel bir formül açıkladı. Saçlarınız sürekli beyazlıyor ve sürekli boyamak zorunda kalıyorsanız bu saç maskesini deneyebilirsiniz. Şems Aslan bu saç maskesinin, saç diplerindeki hormon yenilenmesini hızlandırdığını ve saçların normal renginde çıkmasını sağladığını söylüyor.

Malzemeler:

* 2 adet kuru incir,
* Kalanchoe bitkisinin 2 büyük yaprağı,
* yarım bardak ılık su.

Hazırlanışı ve Saça Kullanımı:

İnciri küp küp doğrayı ılık suda bekletin. İyice yumuşayınca sıkarak alın. Kalanchoe bitkisinin yapraklarını iyice ezip incirle karıştırın. Saç diplerine masaj yaparak yedire yedire sürün. 15-20 dakika bekletip yıkayın. Haftada 2 yada 3 kez uygulayabilirsiniz. Saç beyazlamasının durduğunu ve zamanla saçınızın kendi rengine döndüğünü göreceksiniz. Peki kalanchoe bitkisi nedir, nerede bulunur açıklayalım.

Kalanchoe Nedir:

Kalanchoe kırmızı, turuncu, sarı, leylak, beyaz veya pembe renkleri bulunan bir çiçektir. Kalanchoe’nin çiçekleri döküldükten sonra, çiçeğin bulundugu sapları kesin ve saksıyı gölgeli bir yere yerleştirin. 1 ay boyunca çiçeği cok az sulayın. 1 ay geçtikten sonra çiçeği aydınlık bir yere yerleştirip düzenli olarak sulayın. Aslında güzel bir süs bitkisi olan kalanchoe çiçeğinden bir kaç tane alıp salonumuza güzellik katıp yapraklarınıda saçlarımıza kullanabiliriz. Ne dersiniz han

 


 

One Comment

  • Piracetam
    24 Ocak 2013 | Permalink |

    Yapılışı: İnciri küçük küçük doğrayın ve ıslatın lifini boşaltsın. 5-10 dakika beklettin ve 2 adet kalanchoe bitkisinin yaprağından havana koyun döğün. Bir kaseye ıslatılan incirin suyunu ve havanda ğdüğümüz bitkiyi koyun karıştırın.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *