saç elektriklenmesi nasıl önlenir

SAÇ ELEKTRiKLENMESİ NEDEN OLUR ÇÖZÜM YÖNTEMLERİ NELERDİR
Saçlardaki elektriklenme saçların kabarmasına ve bakımsız görünmesine neden olur. Saçların şekil alması zorlaşır ve mat bir görünüm almaya başlar. Peki saçlardaki elektriklenme neden olur sebepleri nelerdir. Saçların elektriklenmemesi için neler yapılmalıdır.Saç elektriklenmesine çözüm yöntemlerini açıklayalım.

Saçınız çok fazla elektrikleniyorsa bunun birçok nedeni olabilir. Genetik özellikler etkili olabileceği gibi kurutma ve tarama işlemi de elektriklenmeye sebep olur. Saçların elektriklenmesi daha çok kıvırcık saçlarda görülen bir problemdir.

Eğer saçınız çok fazla sıcağa maruz kalıyorsa örneğin her gün fön çektiriyor ya da saçınızı kuru haldeyken tarıyorsanız kırılmalar meydana gelir. Kırılmalar da elektriklenmeye yol açar. Bu durumda yapmanız gereken daha az şampuan kullanmak, daha az krem sürmek ve saçınızı iyice durulamak olmalıdır.

Bazı şampuanların içeriğinde çok sert maddeler olabilir, bu da saçınızın kurumasına ve elektriklenmesine neden olabilir. Uygun saç bakım ürünleri kullanmalıyız.

Saçlarımızı kuru kuru taramayalım ve çok sık fön çektirmeyelim. Saçlarımızın kırılmasını önlemek saç elektriklenmesinden kurtulmak demektir. Mümkün oldukça saçı güçlendiren şampuanla saçlarımızı yıkayarak kırılmasını önlemek gerekir.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *