saç serumu kullanımı ve faydaları

SAÇ SERUMLARININ SAÇA FAYDALARI NELERDİR NASIL KULLANILIR

Saçlar güzellik ve bakımın başlıca faktörlerinden biridir. Bakımlı ve güzel saçlar kişiyi olduğundan bir kat daha güzel gösterir diyebiliriz. Saç bakımında kullanılan yöntemlerden biride saç serumlarıdır. Peki saç serumu gerçekten saça bakım yapar mı? Saç serumlarının saça zararları var mıdır? Saç serumu saça nasıl kullanılır açıklayalım.

Saç serumları özellikle kırılan saç uçlarını düzleştirmede son derece işe yarar. Kırık saç uçları saçımızı bakımsız gösterir ve şekil almasını güçleştirir. Saç serumunu kırılan saça uygulamak için; parmaklarınızın arasına bir damla alarak, yıpranmış saç uçlarına uygulayın.

Saç bakım serumu ile saçlarınızın dökülmelerini tamamen önler ve zayıflamış olan saç köklerinizi harekete geçirerek dökülmüş olan saçlarınızın yeniden çıkmasını sağlar.

Nemli ve temiz saça, öncelikle dökülmenin yaşandığı saçlı deri bölgesine ve çevresine olmak üzere tüm saç derisine uygulanır. Yaklaşık bir dakika dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapılarak ampul içeriği saç derisine iyice yedirilir, durulanmaz. Serum gece ya da gündüz kullanılabilir. Ancak saçta minimum 8 saat bekletilmelidir. Gece yatarken sürüp sabaha kadar bekletebilirsiniz.

Saç serumunun zararları var mıdır? Kullanacağınız saç serumunun bitkisel içerikli olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Özellikle saç dipleri için kullanacaksanız kimyasal içerikli serumlar faydanın yanında saç derinize zarar da verebilir. Piyadasa Bioxcin gibi farklı bitkisel ürünler bulunmaktadır. Bu ürünleri tercih ederseniz saçınıza zarar vermeden bakım yapabilirsiniz. Güzel günlere..www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *