saçtaki sarımsak kokusu nasıl gider

sactaki sarimsak kokusu nasil gider

SAÇTAKİ SARIMSAK KOKUSUNDAN KURTULMA YÖNTEMLERİ

Sarımsak saçlar için oldukça faydalıdır. Saçın gürleşmesini sağlayan sarımsak saç için sıkça kullanılır. tek sorun vardır sarımsağın kokusu. Pekçok kişi sarımsak yada sarımsak yağını saçlarına kullandıklarını ve sonrasında saçta kalan kokusunu günlerce saçlarından çıkaramadıklarından yakınırlar. Peki sarımsak kokusunu saçtan temizlemenin bir yöntemi yok mudur. Elbette saçtan sarımsak kokusunu temizlemenin de çaresi var. Şimdi denenerek faydası kanıtlanmış sarımsak kokusu için çözüm yöntemlerini açıklayalım.

1) BAL: Saçlardan sarımsak kokusunu çıkarmanın en basit yöntemi saça sarımsağı uyguyıp beklettikten sonra saç diplerine bal ile masaj yapmaktır. Saç diplerini balla ovup sonra normal sampuanınızla yıkayarak temizleyin. sarımsak kokusunun saçınızda kalmadığını göreceksiniz.

2) SÜT: Sarımsak kokusunu saçtan temizlemenin bir diğer yolu saçı süt ile yıkamaktır. Sütün içerisinde maddeler saçtaki sarımsak kokusunu yok edecektir.

3) LİMON: 1 litre suyun içerisine yarım limon suyu ve 2 yemek kaşığı kahve çekirdeği koyup bekletiniz. Bir süre beklemenin ardından saçınızı sabunsuz bir şekilde bu su ile yıkayın ve 5 dakka bekledikten sonra durulayın. Bunu 1-2 kez yapmanız durumunda saçınızdaki sarımsak kokusu gidecektir.

Bu yöntemler saçına sarımsak sürüp sonrasında kokusu ile mücadele eden ve saçtaki sarımsak kokusundan kurtulmak için buldukları yöntemlerdir. Denenmiş ve faydası kanıtlanmıştır. saçınıza sarımsak sürmek istiyorsanız artık kokusunu dert etmeden saçınıza sarımsak yada sarımsak yağı ile bakım yapabilirsiniz. Güzel günlere..www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *