seyrelen saçlara bitkisel çözüm

SEYRELEN SAÇLARA BİTKİSEL ÇÖZÜM KÜRÜ

Uzun süre aşırı saç dökülmesi sonucu seyrelen saçlar psikolojik bozukluklara ve ruhsal çöküntüye neden oluyor. Aşırı saç dökülmesi başta genetik sebeplerle olmak üzere, beslenme, stres, hava kirliliği gibi nedenlerle ortaya çıkıyor. Saçların seyrelmesi genellikle saç köklerinin zayıflaması ile ilgilidir.

Saç köklerine bakım yaparak saçlardaki seyrelmeyi azaltabilirsiniz. Protein içerikli şampuanlar kullanabilirsiniz. Saç köklerinin sağlığında beslenmenin önemi çok büyüktür. Saç sağlığı için önemli olan B12 vitamini, folik asit ve C vitaminini bol miktarda almalısınız. Yediğiniz besinlerden alamadığınızı düşünüyorsanız vitamin takviyeleri yapabilirsiniz.

Seyrelen saçlar için size tamamen doğal bir bitkisel karışım tarifi açıklayacağız. Bu bitki kürü saç köklerini besler ve güçlendirir. Saç dökülmesini azaltır ve saçlarınız seyrelmez. Seyrelen saçlar için bitkisel çözüm kürünü açıklayalım.

Seyrelen Saçlar İçin Bitkisel Karışım:

Malzemeler:

* Yarım çay bardağı zeytinyağı,
* Yarım çay bardağı susam yağı,
* 4 dövülmüş asprin,
* 4 damla kekik yağı,
* 4 damla lavanta yağı,
* 1 tatlı kaşığı bira mayası,

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Tüm malzemelerimizi cam bir kase içerisinde karıştıralım. Bitki yağlarının ılık olmasına dikkat edelim. Bu karışımını saç diplerine masaj yaparak sürelim. 2 saat beklettikten sonra saçımızı yıkayalım. Durulama suyuna 2 kaşık elma sirkesi eklemenizde de fayda olacaktır. Bu saç maskesini haftada 1 yada 2 kez uygulayabilirisniz. Seyrelen saçlarınızın bir süre sonra gürleşmeye başladığıı göreceksiniz.www.kadinlariz.com

 


 

2 Comments

  • ilknur betül dağlı
    30 Mart 2012 | Permalink |

    iyi ginler ben de kendi sıırımı paylaşmak istiyorum sarmısak çayı adını taktığım ve doğru bir isimlendirme olduğunu inanadığım uygulama şöyle. birka diş sarmısağı boyuna kesikler atıp bir bardağa koyup üzerine kaynaması devam eden su eklenir (yarım su bardağı) gibi beş dakika demlendirip süzülür kaliteli bir şampuanla beraber saça uygulanır.

  • admin
    31 Mart 2012 | Permalink |

    Merhaba İlknur Hanım paylaşımınız için çok teşekkür ederiz. Umarım saç dökülmesi yaşayanlara faydalı olacaktır. Saygılarımla..

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *