el kuruluğu için doğal losyon tarifi

ELLERİNİZ KURUDU VE ÇATLIYOR MU İŞTE DOĞAL ÇÖZÜM

Özellikle kış mevsiminde ellerde soğuk havanın etkisi ile kuruma ve çatlama çoğalır. Çeşitli kremler kullanırız fakat ellerimiz istediğimiz kadar yumuşak ve pürüzsüz olmaz. Şimdi size önereceğimiz losyon ile elleriniz bakımlı yumuşacık ve parlak görünecektir. Tibet Hekimliği Uzmanı Anarhan Nadirova’nın Sabah gazetesine açıkladığı tarif pekçok kişi tarafından denenmiş ve çok olumlu snuçlar vermiş doğal bir tariftir. Şimdi tarifimizi açıklayalım.

Ev Yapımı Doğal El Bakım Losyonu

Malzemeler:

* 50 gram gliserin,
* 5 gram nişadır,
* 50 gram su.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Malzemeleri iyice karıştırarak losyonumuzu hazırlayalım. Fındık büyüklüğünde alarak ellerimize iyice sürerek yedirelim. Sonra ellerimizi iyice kurulayalım. Düzenli kullandığınızda ellerinizdeki ipeksi dokunuşa inanamayacaksınız. Güzel günlere..www.kadinlariz.com

 


 

One Comment

  • silver account
    16 Aralık 2012 | Permalink |

    Çil sorunu bir çok kişide güzel hoş bir görüntü verirken bazı kişilerde oldukça yoğun şekilde bulunduğundan dolayı rahatsız etmektedir. Çil genelde açık tenli ve kızıl saçlı kişilerde görülmekle beraber yoğunluğu yazın çoğalır ve kışın azalır. 40 – 45 yaş civarlarında kendiliğinden yok olur. çil tedavisi Genellikle güneşe fazla maruz kalan bölgelerde görülür. Çillerin oluşumundaki asıl neden cilde rengini veren madde olan melanin pigmentini birikmesiyle oluşur. Melanin insanın cildine rengini veren maddedir. Güneş ışınları ne kadar cildimize temas ederse temas ettiği bölgeler uv ışınlarından korunabilmek için daha fazla melanin üretir. Böylece ciltte melanin birikmesi sonucu kahverengi lekeler olarak tanımladığımız çil oluşur.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *