korse giymek zararlımı

KORSE KULLANMANIN FAYDALARI VE ZARARLARI NELERDİR NASIL KULLANILMALIDIR

Özellikle biz bayanların vazgeçilmezidir korseler. Hele birde balık etli bir bayansanız korse bir ihtiyaç haline gelir. Bir elbise yada dar bir kıyafet giydiğimizde fazla kiloların toparlanmasını ve vücudun güzel görünmesini sağlar. Pekçok çeşidir bulunan korseler zayıflamayada yardımcı olur. Özellikle özel üretilen selülit korseleri hem vücudu düzgün gösterirken hemde zayıflamaya yardımcı olur. Bel korseleri, kalça dikleştiren korseler, uzun elbise korseleri, sporcu korseleri,parafinli korse,erkek korse,medikal korse,çelik korse, slim’n lift supreme korse, hamilelik sonrası korse gibi farklı çeşitleri vardır. Aynı zamanda sağlık için bel fıtığı ve bel ağrısı, göbek fıtığı, hamilelik sonrası karın toparlama amaçlı da korse kullanılabilir. Peki korse giymenin zararları var mıdır? Korse nasıl kullanılmalıdır? Şimdi korsenin faydalarını, zararlarını ve kullanımını açıklayalım.

Korsenin Faydaları:

* Vücudu toparlar ve güzel görünmesini sağlar,
* Terleterek zayıflamaya yardımcı olur,
* Doğum sonrası karın toparlamada etkilidir,
* Sporcu korseleri spor yaparken sakatlanmaları önler ve gece zayıflamak için kullanılır,
* Bel fıtığı ve bel ağrıları için faydalı olur,
* Göbek fıtığında etkilidir,

Korsenin Zararları:

* Vücudunuza uygun bedende olmayan korseler vücut bozukluğuna yol açabilir, mutlaka bedeninize uygun korse kullanınız,
* Uzun süre giyilen korse sonucu oluşan terleme mantar yapabilir, temizlik ve hijyen konusunda dikkatli olunmalıdır,
* Terlemeyi ve vücudun nefes almasını engelleyen sentetik materyalden yapılmış olan korseleri kesinlikle kullanmayınız.

Korse Giymek Zayıflatır mı:

Korse giymenin zayıflamaya etkisi olduğu bir gerçektir. Korse terleyerek vücuttaki fazla yağların atılmasına yardımcı olur. Eğer uygun korseyi ve doğru şekilde kullanıyorsanız kilo vermek için kullanabilirsiniz. Gündüz 8 saat boyunca sürekli korse giyip gece yatarken de sporcu korsesi giyerek uyumak çok etkili olacaktır. Korse giyerken bol bol su içmek korsenin etkisini daha da artıracaktır. Tabiki korse tek başına bir zayıflama yöntemi olarak kullanılamaz. Bu nedenle diyetinize dikkat etmeli yada bir diyetisyenden yardım alıp, korseyi yardımcı olarak kullanmalısınız.

Korse Nasıl Kullanılmalıdır:

Korse kullanırken ilk dikkat etmemiz gereken korsenin mutlaka bedenimize uygun olması gerektiğidir. Vücut hatlarınıza ve beden ölçünüze uygun korse seçiniz. Örneğin sadece göbek yağlarınız için korse kullanmak istiyorsanız bel bölgenizi tamamen saran korseler tercih ediniz. Kalça ve basen için kullanabileceğiniz beli saran ve uzun paçalı korseler kullanabilirsiniz. Elbiseleriniz içine giyebileceğiniz boydan uzun etekli korseler vücudunuzu çok daha güzel gösterecektir. Güzel günler dileriz..www.kadinlariz.com

 


 

3 Comments

 • Emine Solmaz
  22 Mart 2012 | Permalink |

  Zayıflamaya yardımcı olan Bel Korsesi ve diğer iç giyim ürünleri corapicgiyim.com adresinde satışa sunulmuştur.

 • miss giyim
  11 Ekim 2016 | Permalink |

  Her korse zayıflatır diye genel bir bilgi yok ama zayıflayan korse modelleri de elbette mevcut. Korse alırken hangi bölgenizde sorun varsa o bölgeye özel bir korse seçmeniz gerekir. Aksi halde istediğiniz sonucu almanız zor olur.

 • miss giyim
  11 Ekim 2016 | Permalink |

  Her korse zayıflatır diye genel bir bilgi yok ama zayıflayan korse modelleri de elbette mevcut. Korse alırken hangi bölgenizde sorun varsa o bölgeye özel bir korse seçmeniz gerekir. Aksi halde istediğiniz sonucu almanız zor olur. Faydalı bir paylaşım yaptığınız için teşekkür ederiz.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *