kasket modeli şapka

deryabaykal2
Yapılısı: Renkli bambu iplik ile 4 numara şişle örülmüştür. Pirinç örgü tekniği kullanılır. Ön taraftaki dilimden 44 ilmek başlayın, pirinç örgü olarak örün ( 1 düz , 1 ters örün, dönüşte düzün üstüne ters, tersin üstüne düz örülür.) hem yanlardan hem ortadan her sırada ilmek kesilerek eksiltmeler yapın. Tepe kısmında 3 ilmek bırakın. Yanlardaki dilimler için 24 ilmek başlayın yanlardan her sırada 1 er ilmek kesilerek tepede 3 ilmek bırakın. Ense kısmındaki dilimler için 12 ilmek başlanır, her sırada artırılarak 24 ilmeğe ulaşılır, daha sonra her sırada yanlardan eksiltilerek sıfırlanır. Oluşan 6 dilim üçgenler birbirine gizli dikişle tutturularak kasketin baş kısmı bitirin.
Terek kısmı: 48 ilmek başlanır pirinç örgü örülür, yanlardan 1 er ilmek eksilterek ön yuvarlak oluşturulur, daha sonra önde kalan ilmeklerin bu kez 2 yanından ilmek artırarak tekrar 48 ilmeğe ulaşılır. Arasına sert bir malzeme konarak bu kısım şapkanın alın kısmına dikilir. Derya Baykal’dan şapka modeli şık ve kullanışlı bir şapka örneğidir.
 
facebook share twittershare

Benzer yazılar

Digg it! Add to del.icio.us Add to Reddit Bookmark to Simpy Add to Yahoo MyWeb2 Add to BlinkBits Blink this Post Add to Blogmarks Bookmark to Co.mments! Add to Connotea Add to Fark Add to Feed Me Links Add to Furl Add to Ma.gnolia Add to Newsvine Add to Netvouz Add to Scuttle Add to Shadows Add to Spurl Add to StumbleUpon Add to Technorati Add to Wists
 

Yorum Yazın

Yorum bölümüne yorum ekle, veya konu sayfası na kendi sitenden. Sen link verebilirsin ayrıca RSS yoluyla bu yorumlara abone olabilirsiniz.

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *