2012 gelin saçı modelleri

EN GÜZEL GELİN SAÇI MODELLERİ GELİN SAÇINDA YENİ MODA

Güzellik uzmanları ve kuaförler gelin saçının 2012 yılında en moda olan modellerini açıkladı. Kişilerin tercihleri, yüz şekli, damatla boy oranları gibi pekçok kriter olsada bu yıl moda olan gelin saçı modelleri ve en çok beğenilenler açıklanıyor.

Gelin saçında örgünün modası geçmiyor diyebiliriz. Örgülü saç modelleri gelinlik ile farklı ve güzel bir görünüm verir. Ayrıca masum bir güzellik verir.

Gelinle damadın boy oranları saç şeklinde önemlidir. Eğer damat gelinden çok uzun ise gelin saçı yüksek topuz yapılır ki aradaki fark abartılı görünmesin. Eğer gelinle damadın boyları yakın ise gelin düz saçlar ve çok yüksek olmayan topuklar tercih etmelidir.

Dizilerin modaya etkisi büyüktür. Saçlarda da dizi modasının yansımaları görülür. Gelin saçında da diziler belirleyici oluyor.

15-20 yaş arası gençlerin genellikle özel günler için dağınık topuz tercih ediyor. Klasik basma kalıp saç şekillerini beğenmeyen gençler, gelin başı içinde farklı tasarımları tercih ediyorlar. Tamamen dağınık yada dağınık topuz gençlerin beğenisini kazanıyor.

Gençler spor gelinlikleri tercih eder. Spor gelinlik modeline uygun olarak çıtçıt ve postişler kullanılabilir.

Saç modellerinde 1950-1970 seneleri arasındaki modeller tekrar moda oldu. Gelin saçı topuzları da bu tarzda yapılabilir. Klasik tarzda taşlı bir gelinliğe bu tarz topuzlar tercih edilebilir.
 
facebook share twittershare

Benzer yazılar

Digg it! Add to del.icio.us Add to Reddit Bookmark to Simpy Add to Yahoo MyWeb2 Add to BlinkBits Blink this Post Add to Blogmarks Bookmark to Co.mments! Add to Connotea Add to Fark Add to Feed Me Links Add to Furl Add to Ma.gnolia Add to Newsvine Add to Netvouz Add to Scuttle Add to Shadows Add to Spurl Add to StumbleUpon Add to Technorati Add to Wists
 

One Comment

  • galatasaray
    26 Ekim 2012 | Permalink |

    sarışın modellerden çok esmer siyah modeller daha çok ilgi çekiyor manken anlamında yani.ivananın yanında ki mankenin modeli güzel

Yorum Yazın

Yorum bölümüne yorum ekle, veya konu sayfası na kendi sitenden. Sen link verebilirsin ayrıca RSS yoluyla bu yorumlara abone olabilirsiniz.

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *