karpuz kilo yaparmı

ENDER SARAÇ’ TAN YAZ MEYVELERİNİN FAYDALARI VE ZARARLARI NEDİR NASIL YENMELİDİR

Doktor Ender Saraç Doktorum programında yaz meyveleri hakkında bilgiler verdi. Yazın en çok tükettiğimiz karpuzu özellikle anlatıyor. Karpuzu kesinlikle tok karnına yemeyin diyor. Yaklaşık küçük bir tabağı 120 gram olan karpuz 80 grama yakın şekere eşit glisemik vardır. Tok karnına yerseniz şeker fırlar sık acıkırsınız. Bu nedenle karpuzu tok karna değil aç karna yemeye çalışın. Yada yemekten en az 1-2 saat sonra yiyin. Karpuzun beyaz kısmını yemeye çalışın çok faydalıdır. Karpuzun kırmızı kısmında likopen vardır ve çok faydalıdır fakat aç karna yemelisiniz.

Karpuz, kavun, muz, üzüm yerken dikkat edin. Şeker içerdiğinden kilo yapar. Kavununda karpuz gibi beyaz kısmı çok faydalıdır. İncir ve üzüm de çok faydalıdır. Çekirdekli üzümü çekirdeğiyle beraber yiyin. Bu meyveleri tok karnına yemeyin aç karnına ve ölçülü yiyin. Karpuz, peynir ve ekmek yiyorum diyeteyim diyorsanız yanlış. Karpuzdan şekeri alırsınız peynirden yağı ve beyaz ekmekten kaloriyi alırsınız

Yaz meyvelerinden olan nektari kayısı, çilek, yeşil erik potasyum deposudur. Tansiyonu düşürür, kasları güçlendirir. Frambuaz yani ahududu, karadut, böğürtlen çok faydalı yaz meyveleridir. Mor meyvelerin baştacı karadutu bol bol yiyin. kiraz ve vişnede oldukça yararlı yaz meyveleridir. Vişnenin üzerine azıcık tatlandırıcı döküp yiyin. Güçlü bir antioksidandır, tansiyona ve şekere iyi gelir. Kiraz adeta antibiyotik etkisinde bir meyvedir bol bol tüketilmesinde fayda vardır.www.kadinlariz.com

 


 

2 Comments

  • leyla mahmut
    21 Haziran 2013 | Permalink |

    selm karpuz kilo aldrmı ben karpuzu nasl yemli yani açkarna dha iyim ben birşey duydum karpuz vede peynir kilo verdirirmşı doru mu.

  • admin
    22 Haziran 2013 | Permalink |

    Merhaba Leyla Hanım evet karpuz ve peynir etkili bir zayıflama yöntemi karpuz bol sulu bir meyve olduğundan hem tok tutar hem vücudun ödem atmasına yardımcı olur. Peynirde kalsiyum ve protein deposu olarak yağ yakımına yardımcı olr. Ancak peynir yağsız olmalıdır. Birde ölçülü yenmeli herşey,n fazlası iyi olmaz. Sağlıklı ve güzel günlere..

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *