organik meyve sebze nasıl anlaşılır

ORGANİK MEYVE VE SEBZE KURTLU OLANDIR

Günümüzde doğal organik yiyecekleri seçebilmek gittikçe zorlaşıyor. Artık pazarda, manavda, marketlerde satılan hemen hemen tüm ürünler kimyasal ilaçlar ve hormonlarla üretilen gıdalardır. Biz ne kadar organik beslenmek istesekte buna ulaşmak gittikçe zorlaşıyor diyebiliriz. Organik diye satılan sebze ve meyvelerde bile kimyasal ilaçlamalar yada parlak görünsün diye mumlamalar yapıldığını duyuyoruz yada görüyoruz.

Peki organik bir beslenme için gerçekten doğal olan yiyecekleri nasıl anlayabiliriz. Pazarda yada manavda sebze ve meyvelerimizi seçerken organik besinleri nasıl tanıyacağız. İşte bu sorunun cevabı aslında oldukça ilginç diyebiliriz. Kurtlu olanları seçiniz. Evet evet yanlış duymadınız kurtlu olanları. Peki bu ne anlama geliyor kurtlu olan yiyeceklerin organik olduğunu nasıl anlıyoruz diyebilirsiniz. Çünkü sebze ve neyvelerde üreyen kurtlar kimyasal ilaç ve katkı maddelerinin içerisinde barınamıyor. Yani bir meyve tamamen kurtsuz,pürüzsüz ve dümdüz bir yapıya sahipse bilin ki bu ürün kimyasal ilaç ve katkı maddesi takviyesi ile üretilmiştir diyebiliriz. Kurtlu olan sebze ve meyveler ise içerisinde hiçbir ilaç, kimyasal ve katkı maddesi bulunmadığından kurtların üremesine imkan vermiştir.

Bizler çoğumuz alışveriş yaparken meyve ve sebzelerin en büyüğünü, en güzel görünenini, pürüzsüz bir yüzeyi olanları alırız. Kurtlu olanların yüzüne bile bakmayız öyle değil mi? Sizleri bilmem ama bu bilgilerden sonra gidip pazardan kurtlu yiyecekler almak istedim. Çünkü ne kadar doğal beslenebilirsek o kadar sağlıklı oluruz. Kimyasal ilaçlar ve katkı maddeleri ile üretilen her besin bize hastalık olarak geri dönüyor. Özellikle çocuklarımız için en organik yiyecekleri seçmeli, onları doğal ve katkısız beslemeliyiz ki sağlıklı nesiller yetiştirelim. Sağlıklı günler dileriz..www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *