basur bitkisel tedavi

BASURUN BİTKİSEL TEDAVİSİ

Halk arasında basur olarak bilinen Hemeroid, tedavisi zor, ameliyatı ağır geçen bir hastalık. Bu hastalık için şifalı bitkiler ile hazırlanacak bitkisel kürler çözüm olacaktır. Basura iyi gelen bitkiler nelerdir, basura ne iyi gelir, basura bitkisel çözüm, basur için doğal tedavi nedir diyorsanız işte basura bitkisel reçeteler:

1) Üzerlik bitkisinin tohumu kavrularak çekilir, birer kahve kaşığı yenmeye devam edilirse basuru torbası ile düşürür.

2) Sirke ile pansuman yapılırsa basuru kurutur.

3) Pırasa tohumu, sarısabır, iç yağı birlikte pişirilir. İç yağı sonradan ilave edilir. ve iyice ezilerek fitil yapılarak makada konur. Fitil konultuktan bir kaç saat sonra kendiliğinden eriyerek dışarı çıkar, tekrar konur. İyileşinceye kadar bu ilaca devam edilir. Aynı ilaç merhem olarak da basur memesi üzerine tatbik edilebilir.

4) İç yağı ile kuru üzüm dövülür makada sürülerek içerideki iltihaplanmayı temizler.

5) Pancar lapa gibi pişirilir, dayanılabilecek sıcaklıkta iken üzerine oturulur. Bu ilaç bir defada tesirini gösterir. Üzerine oturulduğunda basur memesini dışarı çeker.

Kanlı basur için ; Sabır, yılan gömleği, pırasa tohumu, üzerlik bitkisinin tohumu toz haline getirilerek zeytin yağının içinde karıştırılıp fitil yapılır. Makada sokularak tatbik edilirse bir kaç seferde basuru geçirir.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *