damar sertliğinin bitkisel tedavisi

DAMAR SERTLİĞİ BİTKİSEL TEDAVİSİ KÜRLERİ

Damar sertliği hastalığı için şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel kürler damar sertliği için alternatif tedavi oluyor. Uzmanların açıkladığı bitkisel kürler ile damar sertliği şikayeti azalıyor.

Damar sertliği için şahtere kürü:

1 su bardağı kadar kaynatılmış suyun içine 10 gram şahtere bitkisi ilave edilir ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Demlenen şahtere çayından her gün 2-3 kere birer bardak içilir.

Damar Sertliğine sarımsak kürleri:

1 baş sarımsak iyice ezildikten sonra 200 gram yoğurt ile karıştırılır. Bu sarımsaklı yoğurt 1 gece bekletilir. Sonraki gün bu sarımsaklı yoğurt, gün içerisinde, 2-3 defa yenerek bitirilir.

Damarları yumuşatmak için bir başka bitkisel formül ise şu şekildedir: 10 gram kadar sarımsak iyice ezildikten sonra 10 gram ılık su ile karıştırılır. Bu karışım 1 gün boyunca bekletilir ve 1 gün bekletildikten sonra bir tülbent yardımıyla süzülüp günde 20-40 damla içilir.

Damar sertliğine iyi gelen bitkiler:
* Ökse yaprağı,
* alıç yaprağı ve çiçekleri,
* zeytin yaprağı,
* enginar yaprağı,
* servi tohumu

Yukarıda saydığımız bitkiler damar sertliğine iyi gelir ve damarları yumuşatmak için kullanılır. Bu bitkilerden herhangi birinin çayından günde 2-4 bardak içilmesi önerilir.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *