kıl dönmesine bitkisel tedavi

KIL DÖNMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM ISIRGAN LAPASI
Tıp dilinde kist dermoid sakral olarak adlandırılır. Kuyruk sokumunda zaman zaman beliren çıbanlara, halk arasında kıl dönmesi denmektedir. Kuyruk sokumunda bulunan kıl kökleri oturma veya giydiğiniz kıyafetin sürtmesi gibi etkenler ile içe doğru döner ve kıl deri altına doğru büyümeye başlar. Deri altında zamanla oluşan kıl yumağı bu bölgede kistik bir yapı oluşturur. İşte bu bölgenin iltihaplanması cerahatli bir çıbanın ortaya çıkmasına neden olur. Kendiliğinden ya da yardımla patladığı zaman içindeki cerahat boşalır, ancak kistik yapı ve kıl yumağı içeride kaldığı için olay tekrar tekrar ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda ısırgan lapası mükemmel bir yardımcıdır.

Kıl Dönmesi için Isırgan Lapası Hazırlanışı:

Kurutulmuş ısırganı çok az suda beş dakika haşlayıp lapasını yapınız. Lapa ılıdıktan sonra 10–15 dakika üzerinde bekletiniz. Lapayı ince tülbente sararak da yaranın üzerine on-onbeş dakika koyabilirsiniz. Bu işlemi yara kapanana kadar haftada iki-üç defa tekrar edebilirsiniz.

Ahmet Maranki kıl dönmesine soğan kürü:

Prof. Dr. Ahmet Maranki kıl dönmesi sorunu için soğan kürü öneriyor. Kıl dönmesinde soğan kürünün etkili olacağını açıklayan Maranki, soğan kürü pekçok hastalıkta olduğu gibi kıl dönmesinde de çok etkilidir dedi.

Kıl dönmesi için soğan kürü hazırlanışı:
Kuru soğanı, tavada ısıtın. Vücudunuzun dayanabilceği sıcaklığa gelince,soğanı, kıl dönmesi olan bölgeye koyun. Bu uygulamayı bir kaç defa uygulayın. Her uygulamadan sonra, gül suyu ile bölgeyi ve vucudu silin.
kaynak:maranki.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *