mide üşütmesine ne iyi gelir

MİDE ÜŞÜTMESİNE EVDE NE YAPILIR BİTKİSEL ÇÖZÜM YÖNTEMLERİ

Özellikle kış mevsiminde sıkça karşılaştığımız rahatsızlıklardan biri olan mide üşütmesi için evde ne yapılır diyorsanız şimdi size mide üşütmesine iyi gelen bitki ve bitki kürlerini açıklayacağız. Öncelikle hepimizin bildiği nane limon çayı mide üşütmesine çok faydalıdır. Fakat nane limon içtiniz ve hala mide ekşimesi yada ağrısı geçmiyorsa bakın başka hangi bitkiler mide üşütmesine iyi geliyor.

Mide Üşütmesine İyi Gelen Bitkiler:

* Nane,
* Limon kabuğu,
* Karabiber,
* Mercan köşk,
* Zencefil,
* Papatya,
* Ihlamur,
* Adaçayı,
* Kekik,
* Yeşil çay,
* Havlıcan,
* Yıldız çiçekleri,
* Kuşburnu pekmezi,
* Şam fıstıkları.

Mide Üşütmesine Bitkisel Çözüm Kürleri:

1. Nane- Limon Kürü:

Hemen hemen hepimizin bildiği nane- limon çayı mide üşütmesi için başlıca ilaçtır diyebiliriz. Nane- limon çayı hazırlamak için, cezveye bir bardak su koyun ve içerisine 1 tatlı kaşığı nane ekleyin. Yarım limon yıkayıp suyunu sıkıp kabuğunuda ikiye kesip cezveye ilave edin. 3 dakika kadar kaynatın. İçerisine isteğinize göre 1 tatlı kaşığı bal ilave edip için. Çok iyi gelecektir.

2. Karışık Çay Tarifi:

Bir bardak kaynar suyun içine zencefil, papatya, ıhlamur, adaçayı atıp 5 dakika kadar demleyip içerseniz mide üşütmesi rahatsızlığına çok iyi gelecektir.

3. Karabiber Kürü:

Bir fincan kaynamış sıcak suyun içine bir çay kaşığı karabiber ekleyip içmekte mide üşütmesine iyi gelen çözümlerdendir. Karabiber yerine mercan köşk bitkisini de ekleyebilirsiniz.

4. Kekik Kürü:

İnce kıyılmış kekik cam bir şişenin tamamına doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletillip, mide üşütüldüğü zaman iyice çalkalanıp süzülerek bir kesme şekerin üzerine beş damla damlatılarak tüketilebilir. Bu formülde mide üşütmesi için oldukça faydalaıdır. Sağlıklı günler dileriz..www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *