osmanlı kök şurubu faydaları

osmanli kok surubu faydalari

OSMANLI KÖK ŞURUBU NEDİR OSMANLI KÖK ŞURUBU FAYDALARI VE KULLANIMI

Osmanlı kök şurubu 8 ayrı bitkinin ekstrelerinin birleşiminden üretilen doğal bir şifa kaynağıdır. Şifalı bitkilerin giderek değer kazandığı günümüzde eskiden ilaç yerine kullanılan bitkiler şimdide pekçok hastalık için şifa olarak kullanılmaya başlandı. Osmanlı kök şurubuda Osmanlı döneminde saraylarda özel hazırlanan ve padişahların ve padişah ailesinin sağlıkları için kullanılan özel bir karışımdır.

Osmanlı Kök Şurubu Malzemeleri:

* Meyan Kökü Ekstresi
* Karanfil Ekstresi
* Karabiber Ekstresi
* Kırmızı Pancar Ekstresi
* Zerdeçöp Kök Ekstresi
* Tarçın Ekstresi
* Zencefil Kök Ekstresi
* Keçiboynuzu Ekstresi

Osmanlı Kök Şurubu Vitamin Ve Mineralleri:

Osmanlı kök şurubu A-B-B2-B3-B5-B6-B9-B12 Omega3 içerir. Flovonoidler, Steroller, Saponinler, Protein, Pektin, Biotin, Tanen, Selenyum, Silisyum, Kobalt, Magnezyum, Fiber(lif), Demir, Kalsiyum, Fosfor, Bakır, Potasyum, Magnezyum, Çinko, Nitrat, Sodyum, Beta-karoten, Folat osmanlı kök şurubunun içindeki şifa değerleridir.

Osmanlı Kök Şurubunun Faydaları:

* Osmanlı kök şurubu içerdiği Antioksidan-Antiseptik-Antivirütik-Antibakteriyel ve Antienflematuar özellikleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.Vücut direncini arttırır. Hücrelere daha bol oksijen taşıyarak hastalıklara karşı koruma sağlar.

* Osmanlı kök şurubu içindeki baharat ve köklerde bulunan etken maddeler virüslerle mücadele eder.

* Hertürlü mide ve bağırsak sorunlarında etkilidirler. Kuvvetli dezenfektan özellikleri sebebiyle gıdaların mide ve bağırsakta kokuşmasını,gaz yapmasını aynı zamanda kurt ve tenya oluşmasını engeller.

* Üst solunum yolları sorunlarında,öksürükte,nefes darlığında,grip’de ve virütik sorunlarda terletici,ateş düşürücü,ağrı giderici ve mikrop kırıcı özellikleri sayesinde tedaviyi desteklerler.

* Sigara içenlerde balgam söktürme,Akciğerlerde ve bağırsaklarda biriken nikotini temizleme özellikleri vardır.

* Kan dolaşımını uyararak,kanın yüzeysel bölgelere ulaşmasını,damar içi plakların ve yağların oluşmasını önleyerek; bu sayede kolesterol,yüksek tansiyon,fazla kilo ve cinsel sorunların giderilmesinde katkı sağlarlar.

* Zihinsel performans,hafıza sorunu,konsantrasyon bozukluğu,sinirsel tansiyon,uykusuzluk,baş ağrısı,migren gibi benzeri sorunların oluşmasını engelleyebilir,tedavisini destekleyebilirler.

* Osmanlı kök şurubu Kalsiyum zengini olması sebebiyle çocuk gelişimini destekleme,yaşlı bedenlere direnç verme,kas,eklem ağrıları,romatizma ve kemik ağrılarını hafifletme özellikleri bulunur.

* İçeriğindeki nitrat sayesinde Bedeni dayanıklığı arttırrarak daha az yorgunluk hissetirirler.

* Karaciğer ve karaciğer kökenli bir çok sorunun tedavisini destekleyebilirler.

Osmanlı kök Şurubu Nasıl Kullanılır:

Osmanlı kök şurubunun gıda takviyesi olarak hekim ve eczacı tavsiyesi ve kontrolüyle kullanılması önerilir. İnternet üzerinden yada eczanelerden temin edebileceğiniz osmanlı kök şurubu içerisindeki ölçek ile hergün bir kaşık içilmesi tavsiye edilir.Osmanlıkökşurubu sayfasından faydalanarak www.kadinlariz.com tarafından hazırlanmıştır. Sağlıklı günler dileriz.

 


 

2 Comments

 • sedaelmas
  23 Eylül 2013 | Permalink |

  ben bu şurubu kullanıyorum ve gerçekten ciddi faydasını gördüm. öncelikle 1 hafta içerisinde vücudumdaki bütün şişlikler gitti, halsizliğimin yerini enerji hali aldı.
  herkese tavsiye ederim.

 • Emel cırıl
  24 Haziran 2017 | Permalink |

  Bu şurubu yaşlılar kullanabilirmi 70 yaş zararı olurmu

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *