şems aslan tarifleri

ŞEMS ASLAN EGZEMA VE MANTAR BİTKİSEL TEDAVİSİ
Şems Aslan, 13 haziran tarihinde, Kanal 7 de yayınlanan, Serdemin Mutfağı programında, mantar ve egzama hastalıklarından muzdarip olan izleyeiciler için, 2 harika ve doğal tarif önerdi. bu tarifleri sırayla görelim. Mantar ve egzema için doğal yöntemler nelerdir, nasıl geçer, ne yapılır Şems Aslan şöyle açıklıyor.

 

 

1. TARİF

– 1 LT suyun içerisine, 1 bardak ceviz kabuğu ve içerisindeki perdiyi atıp, kaynatın. Süzdükten sonra, elde eetiğiniz suyu, dün boyu için. Her gün taze olarak hazırlayın. 1 ay süreyle kullanın. Dışarıdan da, aşağıda tarifi verilmiş olan merhemi uygulayın.

2. TARİF

MALZEMELER

– Çam iğnesi,
– Tereyağı,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :

Toprak bir kabın içerisine, (Küçük güveç kap) bir sıra çam iğnesi, 1 sıra tereyağı şeklinde, malzemeleri dizin. en üstte teryağı katı olmalı. Bu toprak kabın ağzına aleminyum folyo sarın. 7-8 saat fırında pişirin. Bu süre sonunda, toprak kabın içindekileri süzün. Mantar veya egzama olan bölgeye sürün.

ŞEMS ASLAN EL VE AYAK MANTARI İÇİN BİTKİSEL KREM TARİFİ

Serdem Coşkun’un konuğu Şems Aslan El, ayak ve tırnak mantarları için Çam iğnesi ve tereyağından oluşan krem tarifi verdi. Aşağıda Malzemeleri ve Nasıl yapılıp nasıl uygulanacağını öğrenebilirsiniz. şems Aslanın bütün tariflerini sizler için takip etmekdedir. Herhangi bir sorunuz olursa ileşitim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Malzemeler:

– 1 bardak Çam iğneleri
– 250 gr. Tereyağ
– 1 toprak kap

Yapılışı : 1 kat alttan çam iğneleri ve üzerine dolana kadar tereyağ konulacak. sonra tekrar çam iğneleri,tekrar tereyağ konulup en üst folyo ile kaplanıyor. 6-7 saat fırında bekleniyor. (25derecede) sonra tülbentle sıkıldıktan sonra süzüleni şişeye dolduracağız. 2 ay kullanım sonrasında el,ayak tırnak mantarı geçiyor. Ayrıca egzamada kullanılıyor. 5 ay dayanabiliyor. Günde 1 defa akşam mantar olan bölgeye uygulanıyor. Pamuklu çorap giyilip yatılıyor.

 


 

2 Comments

  • İsim*
    29 Kasım 2010 | Permalink |

    meraba 19 yaşındayım benim sedef hastalığım var yaklaşık 4 yıldır geçmiyor..gitmediğim doktor kalmadı ve her gittiğim doktor bu hastalıkla yaşamaya alışacaksın deyip daha fazla strese sokuyor…sizin de yardımınıza ihtiyacım var lütfen yardım edin bana……

  • alev arı
    27 Şubat 2018 | Permalink |

    2 senedir egzema geçmedi.kortizonlu kremler iyi geliyor ama bir iki ay sonra tekrar çıkıyor.yardımcı olur musunuz.teşekkürler

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *