strese bağlı mide bulantısı

STRESE BAĞLI MİDE BULANTISI İÇİN BİTKİSEL KARIŞIMLAR ÇARE OLUYOR

Stres insan vücudunun dengesini bozan ve pekçok hastalığa da neden olabilen bir durumdur. Günümüzün yaşam şartları stresi artırmış ve pekçok insanda stres ve strese bağlı hastalıklar artmaktadır. İşte strese bağlı ortaya çıkan hastalıklardan biride mide bulantısıdır. Sebepsiz yere mideniz bulanıyor ve neden olduğunu anlıyamıyor musunuz? Stresten dolayı olabilir mi ne dersiniz? Bir düşünün bakalım son günlerde stresli bir hayatınız mı var. Evet yoğun stres yaşıyorum ve mide bulantım tamda bu dönemde başladı diyorsanız, strese bağlı mide bulantısı yaşıyorsunuz demektir.

Strese bağlı mide bulantısı bazen okul, ders yada öğretmen kaynaklı okula gitmek istemeyen çocuklarda da ortaya çıkabilir. Çocuk sabahları hiçbir neden yokken midem bulanıyor okula gitmesem der. Bazen bu strese bağlı mide bulantısı sonucu kusma atakları geçiren çocuklarda vardır. Bu durumda nasılsa okula göndermezler düşüncesi ve okula gitme fikrinin çocukta meydana getirdiği stres mide bulantısına neden olumuştur. Şimdi strese bağlı mide bulantısına ne iyi gelir, sinirsel mide bulantısı nasıl geçer, stresten bulanan mideye iyi gelen bitkiler nelerdir açıklayalım.

Strese Bağlı Mide Bulantısına Bitkisel Karışımlar:

1. Kür: Ihlamur Çayı:

Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı ıhlamur katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

2. Kür: Nane, Anason, Raziyane Karışımı:

Bir su bardağı kaynar suyun içine 1’er çay kaşığı nane, anason ve raziyane katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülerek bir tatlı kaşığı bal ilavesi ile içilir.

Bu açıkladığımız bitkisel karışımlar ve bitki çayları strese bağlı mide bulantısını geçirecektir. Sizi rahatlatacak ve bulantı probleminize son verecektir. Çocuklarınıza da gönül rahatlığı ile özellikle 1. kürümüz olan ıhlamur çayını içirmenizi tavsiye ederiz. Hiçbir zararı yoktur.Sağlıklı Günler Dileriz..www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *