yağ bezelerine bitkisel çözüm kürleri

yag bezesi bitkisel tedavi

YAĞ BEZESİNE İYİ GELEN BİTKİSEL TEDAVİSİ KÜRLERİ

Yağ bezeleri vücudun çeşitli yerlerinde önce küçük sivilceyi andıran sonra belirginleşip çirkin bir görünüm yaratan oluşumlardır. Vücutta kendiliğinden çıkan bu yağ bezelerinin tıbbi tedavisi ameliyat ile olmaktadır. Ancak ameliyat olmadan önce doğanın şifası olan bitkilerden faydalanmanızı öneriyoruz. Şimdi size yağ bezelerini eriten ve yok eden iki tane bitki kürü önereceğiz.

Yağ Bezesi İçin Elma Kürü:

Malzemeler:

* 2 adet elma,
* Kekik suyu,
* 1 fincan karpuz suyu,
* 1 tatlı kaşığı tarçın,
* 1 çorba kaşığı yoğurt,
* 1 tatlı kaşığı kaymak,
* Yeterince yulaf unu.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Elmaların kabuklarını soyup dilimleyelim. Bu elma dilimlerini kekik suyunda pişirelim ve ezerek lapa haline getirelim. Lapaya bir fincan karpuz suyu,bir tatlı kaşığı tarçın, bir çorba kaşığı yoğurtla kaymak ilave edilir. Krem kıvamına gelinceye kadar yulaf unu serpilir. Ateşte ısıtılarak yüze sürülür. Bu uygulamayı haftada 2 kez yapabilirsiniz.

Yağ Bezesine Salatalık Kürü:

Malzemeler:

* 1 adet salatalık,
* 1 adet yumurta akı,
* 1 tatlı kaşığı krema.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Cam bir kap içerisinde yumurta akı köpürene dek iyice çırpılır. Salatalığın suyu çıkartılır ve çırpılan yumurta akının içine salatalık suyu ve krema da eklendikten sonra tekrar karıştırılır. Bu karışım temiz cilde sürülür ve 20 dakika bekletilir. Süre sonunda suyla yıkanarak ciltten temizlenir. Yağ bezeleri için kür haftada bir defa yapılmalı ve tekrarlanmalıdır.Sağlıklı günler dileriz. www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *