A vitamini yaşlanmayı önlüyor

A vitamini yaslanmayı onler

YAŞLANMAK İSTEMİYORSANIZ BOL BOL A VİTAMİNİ TÜKETİN

Yıllar bedenimizi yaşlandırıyor bu bir gerçek. Ruhumuz yaşlanmasada bedenimiz yaşlanıp genç ruhumuzun yapmak istediklerini yapamaz hale geliyor. Peki bedenin yaşlanmasını yavaşlatmak mümkün müdür? Uzmanlar tarafından uzun yıllar boyunca yapılan araştırmalar sonucu A vitamininin yaşlanma belirtilerini azalttığı tespit edilmiştir. A vitamini antioksidan özelliği ile hücrelerin yenilenmesi, hastalıklara karşı korunmasında ve yaşlanma sürecini yavaşlatma etkilidir.

A vitamini Cildi Gençleştiriyor

Cildimiz yaşlılık belirtilerini gösterdikçe kendimizi yaşlı hissetmeye başlarız aslında. Cildimiz genç görünümünü koruduğunda bizde aynaya bakıp hala gencim ve güzelim diyerek genç kalabiliriz. Uzmanlar A vitamininin cildin yaşlanmasını geciktirdiğini söylüyor. Cilt için büyük bir antioksidan kaynağı olan A vitamini, kuru ve hassas ciltleri canlandırır. Burun üstü ve kaş çevresinde oluşan kuruluğu kısa sürede giderir. Komedon (siyah nokta) oluşumunu engelleyerek vücudun yağ fonksiyonlarını dengeler ve sertleşmiş, elastikiyetini kaybetmiş ciltlerin dokusunu yumuşatır. Cildin her daim genç ve güzel görünmesini sağlar.

A Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur

Hayvansal ve bitkisel olmak üzere 2 çeşit A vitamini kaynağı besin grubu vardır.

A Vitamini Bulunan Hayvansal Besinler:

* Balık yağı,
* yumurta,
* süt,
* tereyağı,
* peynir,
* karaciğer.

A Vitamini Bulunan Bitkisel Besinler:

* Yeşil sebzeler( marul,maydanoz gibi),
* havuç,
* ıspanak,
* lahana,
* biber,
* portakal,
* mandalina,
* şeftali.

Bu saydığımız besinleri bol bol tüketerek yaşlanmayı geciktirip genç ve güzel görünebilirsiniz. Yaşlanmanızı ne kadar geciktirirseniz hayata o kadar bağlı ve hayat dolu mutlu yaşarsınız. Sağlıklı ve güzel günler dileriz. www.kadinlariz.com

 


 

One Comment

  • eda
    26 Eylül 2013 | Permalink |

    her yaş zamanında güzel değilmidir.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *