ağaçlara dokunanlar daha sağlıklı oluyor

agaca dokunanlar daha saglikli

İŞTE SİZE İLGİNÇ BİR BİLGİ AĞACA DOKUNMAK SAĞLIĞA İYİ GELİYOR

Yapılan araştırmalar her geçen gün sağlığımıza katıkı sağlayan yeni tezler ortaya atıyor. Yeni bir bilimsel araştırma gösteriyorki ağaçlara dokunmak hatta sarılmak insan sağlığına çok iyi geliyor. İnsanların aslında doğayla bir bütün olduğu gerçeğinden yola çıkarsak doğruluk payı yüksek diyebiliriz. Örneğin doğada yürüyüş yapmanın da insan sağlığı için faydalı olduğu her zaman vurgulanan bir gerçektir. Ağaçlardan alacağımız enerji bizi ruhsal olarak yükseltirken sağlığımızıda olumlu yönde etkileyebilir ne dersiniz.

Ağaca dokunanlar daha sağlıklı diyor uzmanlar. Ağaçların yaydıkları titreşimler insan sağlığına iyi geliyor. Son araştırmalar ağaçlara sarılmanın insan sağlığına iyi geldiğini kanıtladı. İlk başta kulağa garip geliyor olabilir,ancak gerçeklik payı yüksek diyebiliriz. “Bilim tarafından kör olanlar” adlı kitabın yazarı Mathew Silverstone, insanların ağaçlara dokunması gerektiğini söylüyor. Bunun için de doğada daha çok zaman geçiren çocukların daha sağlıklı olmalarına dikkat çekiyor. Tüm bunların nedeni ise ağaçların yaydığı titreşimler. Bu titreşimlerin varlığını fizikçiler de kabul ediyorlar. İşte bu titreşimlere yakın yaşamak insan sağlığını güçlendiriyor. Özellikle, başağrısı, depresyon, dikkat eksikliği gibi sorunlar yaşayanlar için ağaçlar şifa kaynağı oluyor.

Eski insanların daha sağlıklı olduğunu hep söyleriz. Elbette beslenmenin önemi büyük olsa da doğayla daha iç içe oldukları gerçeğini de göz ardı etmemek gerekir. Günümüzde insanlar doğadan uzak taş yığınları içerisinde yaşıyor. Toprağa dokunmadığımız için daha stresli insanlar olduk mesela. Toprak negatif enerjilerimizi alan en iyi faktördür. Özümüz olan doğadan uzaklaştıkça daha çok sağlık sorunlarıyla uğraşıyoruz aslında. Kendimize vakit ayırıp doğada vakit geçirmek sanırım bizler için çok faydalı olacaktır. Ağaçlara sarılıp mis gibi çiçekleri koklayıp toprakta çıplak ayak yürüyüp hissedelim ve sağlıkla uzun bir ömür yaşayalım. sağlıklı günlere..www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *