bağırsak kurdu

BAĞIRSAK PARAZİTLERİ İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ

Bağırsak parazitleri halk arasında kıl kurdu, kamçılı kurt, kancalı kurt veya şerit diye tanınırlar. Özelikle çocuklarda daha sık rastlandığı görülmektedir. Bulaşıcı olduğu için bütün ev halkını tehdit eder aslında. Bu parazitler ağır bir hastalığa neden olmazlar fakat bulunduğu insanın yaşam kalitesini düşürürler.

Parazitin cinsine bağlı olarak; uzun süreli parazite maruz kalınca; kansızlık, barsak tıkanması, büyümede gecikme, akciğer belirtileri, karaciğer-dalak büyümeleri, deri döküntüleri, hatta ağır organ hasarları bile olabilir.

Nedenleri : Kirli sulardan bulaşmış sebzelerden,bulaşmış musluklardan, pişmemiş etten, parazit yumurtalarının döküldüğü çarşaf ve çamaşırlardan, topraktan, enfekte hayvanlardan geçebilir.

BİTKİSEL ÖNERİLER

*Her sabah aç karna bir su bardağı süt içilmesi faydalı olacaktır.

*Bir su bardağı kaynar suyun içine bir çay kaşığı aynısefa çiçeği katılıp kısa bir süre demlenmesi beklendikten sonra sabahları aç karnına içilir.

*Bir litre suyun içine 2 avuç papatya katılıp kaynatılmasının ardından sabahları aç karnına ve yatmadan önce birer çay fincanı içilir.

*Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı defne ve bir çorba kaşığı pelin otu katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek sabahları aç karnına ve yatmadan önce birer su bardağı içilir.

*Nohut yumuşayıncaya kadar sirkenin içinde bekletilir ve yumuşamasının ardından sabahları aç karnına 5-6 adet yenilir.

NOT : Bu önerileri hamile bayanların kullanması sakıncalıdır.

BAĞIRSAK KANAMASI

Bu kanama makattan gelen kan ile kendini gösterir. Bu kanamanın birden fazla nedeni olabilir. Bunun için öncelikle mutlaka doktora gitmelisiniz. Fakat nedeni dengesiz beslenme, bu kanamaya sebep olabilecek ilaçlar kullanma, stres, aşırı yorgunluktan kaynaklanıyorsa önerilerimizi uygulayabilirsiniz.

BİTKİSEL ÖNERİLER

*Havuç suyu bağırsak kanamalarında oldukça fayda sağlamaktadır.

*Bir su bardağı kaynar suyun içine bir çay kaşığı altınbaşak otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklenerek bir bardak içilir.

*Bir çay fincan soğuk suyun içine silme 1 çay kaşığı eğir kökü katılır. Bu kök suyun içinde 12 saat bekletilir. İçileceği zaman sadece ılıyıncaya kadar ısıtılır. Süzülüp sabahları aç karnına içilir.

*Bir çay fincan soğuk suyun içine silme 1 çay kaşığı ökse otu katılır. Bu ot suyun içinde 12 saat bekletilir. İçileceği zaman sadece ılıyıncaya kadar ısıtılır. Süzülüp sabahları aç karnına içilir.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *