baş ağrısına ilaçsız çözüm

BAŞ AĞRILARINI İLAÇSIZ İYİLEŞTİREN MASAJ TEKNİKLERİ

Baş ağrısı problemi olanlara müjde bugün Doktorum programından geldi. Doktorum programının 27 Nisan 2012 günü yayınlanan sabah programında baş ağrılarını ilaçsız iyileştirmenin yöntemi açıklandı. Baş ağrısı yaşayan kişiler üzerinde uygulamalı olarak yapılan masaj teknikleri anlatıldı. Baş ağrısı için başa uygulanan masaj şeklinde ki baskılama yöntemleri ve göz haraketleri ile baş ağrısının iyileşebileceği anlatıldı ve uygulanan hastalarda olumlu sonuçlar verdi. Sürekli baş ağrısı yaşayıp devamlı ağrı kesici ilaç kullanmak zorunda olanlar için bir umut ışığı oldu. İlaçlar baş ağrısını iyileştirirken aynı zamanda böbrekleriniz başta olmak üzere pekçok organımıza zarar verir. Ağrı kesicilerin bu yan etkilerini ve zararları yaşamamak için masaj tekniklerini uygulamak akıllıca olacaktır. Şimdi baş ağrısı için masaj nasıl uygulanır açıklayalım.

1) Baş ağrınızın iyileşmesi için ilk adım doğru nefes almaktır. Doğru nefes beyninize yeterli oksijen ulaşmasını sağlar ve baş ağrınız hafifler. Doğru nefes aldığınızı anlayabilmek için bir elinizi göğsünüze bir elinizi karnınıza koyun ve nefes alırken göğsünüzün değil karın yan boşluklarınızın inip kalktığını hissedin. Göğsü şişirerek alınan nefes doğru nefes değildir.

2) Başı ağrıyan kişi rahat bir şekilde bir sandalyeye oturtulur. Yardımcı olacak kişi bir eli ile hastanın alın bölgesine bastırıp diğer eli ile ense bölgesine hafif hafif masaj uygular.

3) Yine hastaya yardımcı olan kişi avuç içlerini hastanın şakaklarına yapıştırıp baskı uygular ve 10 kadar sayar sonra yavaşça ellerini çeker. Sonra tekrar aynı işlemi uygulayarak 5-6 kez tekrar eder.

4) Bu kez hasta yine rahat bir şekilde otururken hastaya yardımcı olan kişi avuç içini iki kaşının ortasına yapıştırıp baskı uygular. Bu işlemde de yine 10 kadar sayıp yavaşça bırakılır. Aynı şekilde 5-6 kez tekrarlanır.

5) Sandalyede oturan hastanın karşısına geçip işaret ve orta parmaklar birbirine yapışık şekilde iki parmağınızı sağa sola haraket ettirin ve hasta bu işlemi gözleri ile takip etsin. Sonra yine aynı şekil çift parmak ile ters sekiz çizin ve hasta takip etsin. Bu yöntem çok rahatlatır ve baş ağrısını geçirir.

Baş ağrısı yaşayanlar için bu masaj teknikleri belkide bir can simidi kadar değerli olabilir. Bence denemeye değer diye düşünüyorum. Sağlıklı ağrısız günler dilerim..www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *