bioenerji nedir

BİOENERJİ NEDİR NASIL KULLANILIR TEDAVİSİ NASIL YAPILIR

Bioenerji Nedir:

3 Ocak 2012 Salı günü Gürkan Kubilay ile sağlık programında farklı bir konu ele alındı. Bioenerji konusunu işleyen Gürkan Kubilay ve bioenerji uzmanı bir doktor bu konuda ilginç açıklamalarda bulundu. Çok ilgimi çeken biyoenerji konusunu araştırıp sizlerle paylaşmak istedim doğrusu. Biyoenerji aslında tüm canlıların bedeninde Allah vergisi olarak bulunan bir enerjiymiş. Bilimsel olarak, yaşam enerjisi ve var olma enerjisine, biyoenerji denir. İnsan bedenindeki bioenerjiyi etkileyen faktörler olduğu ve insan enerjisinin azalabildiği vurgulanıyor. Bazı insanlarda daha çok bazı insanlarda daha az bioenerji bulunabiliyor. Vücuttaki bioenerji azaldığında hastalıkların ortaya çıktığını söyleyen uzmanlar, enerjimizi yüksek tutmanında yine bizim elimizde olduğunu açıklıyorlar. Peki nasıl olacak, bioenerjimizi nasıl üst seviyede tutacağız ve sağlıklı olacağız biraz daha açıklayalım.

Vücudumuzda bulunan elektrik akımı beden etrafından bir alan olusturur. Buna aura denir. Aura artı ve eksi elektriklerden olusur. Bu iki akımın dengede olması vücut saglıgı için şarttır. Denge bozuldugunda ise saglık sorunları ortaya çıkar. Enerji dengesini sağlamanın yolu da güçlü enerjisi olan insanın daha zayıf enerjili bir insana enerjisini aktarmasıdır. Bu enerji aktarımı dogru bir sekilde ancak Bioenerji Uzmanı tarafından uygulanabilir.
Bioenerjiye göre her insanın vücudunda yedi tane sakra bulunur. Ve bu sakralar enerji merkezleri olarak kabul edilir. Genelde enerji transferi bu sakralar üzerinden yapılır. 1 nolu sakra ile 7 nolu sakra arası enerji kanallarımız olarak kabul edilir.Sakraların vücuttaki yerleri ve tedavi ettigi hastalıklar su sekilde sıralanabilir:

1. Sakra: Kuyruk kemiği ile anüs arasındadır ve enerji sisteminin merkezidir.
2. Sakra: Kuyruk kemiği üzerindedir. Üreme sistemini kontrol eder.
3. Sakra: Bel omurgasının ortası ve göbektir. Sindirim sistemini kontrol eder. ülser, hazımsızlık, böbrek iltihabını tedavi eder.
4. Sakra: Gögüs kafesinin ortasıdır. Yüksek tansiyon, kolesterol ve kalp problemlerine iyi gelir.
5. Sakra: Göğüs kafesi ile boyun ortasındadır. Solunum yolları ve deriyi kontrol eder. Oksürük, astım ve alerjilere iyi gelir.
6. Sakra: Alnın ortası, iki kas arasındadır. Vücuttaki tüm sistemleri kontrol eder. Eklem agrıları, bas agrıları, uykusuzluk.
7. Sakra: Basın üst kısmının tam ortasındadır.

Bioenerji uzmanlarına göre kendi ellerimiz ile de vücudumuzdaki enerji akısına hakim olup bazı rahatsızlıklarımızı giderebiliriz. Özellikle en çok enerjinin bulundugu yer olan parmak ğuçlarını kullanarak doğru sonuçlara ulaşmak mümkündür.Bir yerimiz ağrıdığı zaman elimizi istem dışı olarak ağrıyan yerimize götürürüz,bunun sonucunda bir rahatlama hissederiz hatta kimi zaman ağrı geçer. Bu sakraların bulundugu noktalarla temas etmekten kaynaklanır.

Bioenerji Nasıl Kullanılır:

Bedenimizdeki enerji kullanabilmek için öncelikle hissetmemiz gereklidir. Biyoeneji her ne kadar eller ile uygulanmış olsada öncelikli olarak beynimizde oluşmaktadır. Dolaylı olarak hissetmemiz odaklanmamız ve pozitif düşünmemiz gerekmektedir. Gözler ve nefes bile biyoenerji uygulamasının birer parçasıdır. Yani biyoenerji tüm bedenimizde varolan doğal bir enerji olduğu gibi görünmez ancak hissedilebilir. Hissedilemeyen biyoenerji uygulanamaz veya kullanılamaz.Çünkü biyoenerji pozitif ve doğal bir enerjidir.

Bioenerji Nasıl Yapılır:

Öncelikle eller sıcak olmalı enerjinin geçişi hissetmek için daha sonra parmaklar birbirine birleştirilir ve avuca doğru hafifce bükülür.Bu sırada parmakların arası açık olmamalıdır.Daha sonra hastanın neresi ağrıyorsa eller ağrıyan yere götürülür ve ağrıyan yer 2 avucun ortasında kalır bu sırada hastayla temas olmamalıdır.
2-3cm kadar avuclar ilerde tutulur ve yavaş yavaş enerji aktarılır enerjinin hastaya aktarılabilmesi için bazı kelimeler söylenir.Örneğin hastanın başı ağrıyor baş ağrısını geçirmek için “şuandabaşının ağrısı geçiyor başındaki negatif enerjiyi çekiyorum” kelimeleri tekrar tekrar söylenir.Ellerinizde elektriklenme hissetmeye başlarsanız işe yarıyor demektir eğer hissetmiyorsanız az daha çaba harcayın.Ellerinizdeki elektriklenme geçmeden aynı kelimeleri tekrarlayın her seferinde ne zaman elinizdeki elektriklenme geçti hemen ellerinizi yıkayın,toprağa sürtün,silkeleyin bunların amacı enerjini size geçmemesi aksi halde başınız kolunuz ağrıyabilir.

Bionerji Azaldığında Ne Olur:

Herşeyden önce vücut direnci zayıflar ve bağışıklık sistemi bozulur. Bu durumda klasik tıp, genelde organik bir bozukluk bulamaz ve yapılan tahliller ve röntgenler de temiz çıktığı için, doktorlar tarafından olay, psiko-somatik yani “sinirsel” diye tanımlanır. İşte bu durumda, devreye bioenerji girer.

Bioenerji Azalmasının Nedenleri:

Çin tıbbına göre vücut enrjisinin bozulmasında başlıca etkenler aşırı sıcak ya da aşırı soğuk hava, mikroplar, stres, aşırı heyecandır. Uzun süren stresler enerji dengesini bozduğu gibi, moral bozukluğu, sinirlilik hali ve ağrılar ortaya çıkıyor. Eğer arabanız derin bir çukura düşerse, boynunuzda meydana gelen ani bir hareket ile akım yolu kapanıyor. Bir de tek taraflı ağır kaldırmak iyi değildir. Çocukların sürekli taşıdığı ağır çantalar gibi. Bioenerjiyi azaltan bu ve bunun gibi sebepler var. Aslında kişinin bioenerjisini yüksek tutmak ve enerjik sağlıklı bir hayat sürmesi kendi elinde bence. Olumlu düşünerek yaşantınızı daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Netten faydalanarak www.kadinlariz.com sağlıklı günler dileriz…

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *