Boswellia Serrata nedir

BOSWELLIA SERRATA NEDİR FAYDALARI NELERDİR NASIL KULLANILIR

Bel fıtığı, boyun fıtığı, eklem ağrıları, romatoid artrit gibi ağrılı hastalıklarda ağrıları geçiren ve hastalığı tedavi eden Boswellıa Serata, Amerika’dan sonra Türkiye’de de satışa sunulan doğal bir ürün. Bu hastalıkların tedavisinde çok faydalı olduğu söylenen bu ürünü sizler için araştırdık açıklayalım.

Boswellia Serrata Nedir:

Halk arasında akgünlük olarak bilinen Boswellia Serrata bitkisi büyük dalları olan, Hindistan ve Orta Doğu’da bulunan, 8 metreye kadar uzayabilen, nispeten küçük bir ağaçtır.

Boswellıa Serrata Faydaları:

* Hint tıbbında kullanılan bitki, antiinflamatuar özellikleriyle bilinir. Romatoit artrit, osteoartrit, burkulmalar gibi sorunlara karşı kullanılır.

* Boswellia Serrata içeren ilaçlarla tedavi gören hastaların tamamına yakınının 1 hafta içinde ağrılarında çok önemli ölçüde azalma tespit edilirken, bir ayın sonunda hasarlı ve hastalığa sebep olan eklemlerin bozulmuş yapılarının düzelmeye başladığı gözlemlendi.

* Bel ve boyun fıtığı tedavisinde devrim niteliğindedir.

* Eklemlerin bozulan kıkırdak ve kemik yapılarını tamir eder, eklem diskinin içindeki jel kıvamındaki sıvının tekrar eski seviyesine gelmesini sağlayan enzimlerin üretilmesi için vucudu uyarır ve destekler.

* Eklem kıkırdağını korur ve eklem kıkırdağını besler, eklem tahribatı yaratan enzimleri baskılar, eklem kıkırdağının ve eklem sıvısının yapımında ve onarımında görevli enzimlerin üretilmesini destekler, eklem deformasyonunu azaltır, hareket kabiliyetini ve eklem dayanıklılığının artmasına yardım eder, osteoartriti önlemeye yardımcıdır, yıpranmış kıkırdak dokuyu onarmaya yardımcıdır, yeni kıkırdak oluşumunu hızlandırır.

Boswellıa Serrata Nasıl Kullanılır:

Günde 3 defa veya uzmanlarınızın öngördüğü şekilde kullanılması tavsiye edilir.

Boswellıa Serrata Zararları:

Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur. Deniz kabuklularına ve deniz mahsullerine alerjisi olanların doktorlarına danışarak kullanmaları önerilir.

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *