dişleri beyazlatan yiyecekler

DİŞLERİ BEYAZLATAN DOĞAL BESİNLER

Dişlerinizin bembeyaz ışıldamasını, her zaman pırıl pırıl olmasını ister misiniz? Şimdi sıralayacağımız besinleri tüketerek her zaman beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Bakın hangi yiyecekler dişleri beyazlatıyor.

Beyaz Dişler için Portakal Kabuğu:

Portakal kabuklarının iç tarafındaki beyaz tabaka dişleri beyazlatıyor. Kuru portakaldan elde edeceğiniz macunu ise diş fırçası yardımıyla dişlerinize uygulayabilirsiniz. Bu işlemi haftada bir-iki kez tekrarlarsanız farkı göreceksiniz.

Limon Suyu İle Dişlerinizi Beyazlatın:

Faydaları saymakla bitmeyen, her derde deva limon dişleri beyazlatmak için de harika bir yöntem.Limonu dişlerinize sürmek yeterli. Ancak limon çok asitli olduğundan diş minenize zarar verebilir. Bu nedenle çok sık yapmayınız. Özel zamanlarda dişlerinizin bembeyaz olmasını istediğiniz zamanlarda kullanınınz.

Diş Beyazlatıcı Mucize Çilek:

Çilek harika bir diş beyazlatıcıdır. Çileği dişlerinize sürebilir yada bir avuç çilek yiyebilirsiniz. Ancak çilek şekerli bir meyve olduğundan sonrasında mutlaka ağzınızı çalkalayın yada dişinizi fırçalayın.

Elma Sirkesi ile Bembeyaz Dişler:

Elma sirkesi de dişleri beyazlatma konusunda çok etkili olur. Elma sirkesini Karbonatla karıştırılıp dişlere sürdüğünüzde diş macunu görevi görecektir.

Sert Meyve ve Sebzeler Dişlere Çok Faydalı:

Elma, havuç, karnabahar, armut ve diğer sert besin maddeleri dişleri temizler ve lekelerin yok olmasını sağlar. Meyveler ve sebzeler içerisindeki doğal lifler ağızda tükürük ile birleştiğinde, dişlerin arasında kalmış olan yemek artıklarını ve leke yapan bakterileri temizleyecektir.

Brokoli Dişleri Korur:

Kansere bile faydalı olduğu bilinen Brokoli, dişler içinde oldukça yararlıdır. Diş minesi üzerine adeta bir koruma kalkanı olur. Dişleri zararlı etkilerden korur ve beyazlatır. Sağlıklı ve bembeyaz dişerinz olması dileğiyle..www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *