doğru nefes almanın önemi

DOĞRU NEFES TEKNİKLERİ İLE HAYAT DAHA GÜZEL

TNT ekranlarında yayınlanan Değişim Zamanı programına konuk olan nefes teknikleri eğitmeni Mustafa Kartal doğru nefes almanın önemi konusunda bilgiler verdi. Nefes almak insan yaşamının gereğidir. Nefes alamazsak yaşayamayız. Doğru nefes alarak hayatı daha güzel ve daha sağlıklı yaşamak mümkündür. Peki doğru nefes almak nedir, doğru nefes nasıl olur, doğru nefes teknikleri ne demektir Mustafa Kartal şu şekilde açıklıyor:

Nefes alırken derin nefes almak önemlidir. Derin bir nefes alıp vücudunuzda uzun kalmasını sağlayıp sonra uzun uzun vermek gerekir. Nefes almak kadar vermekte önemlidir. Ne kadar nefes verirseniz o kadar alabilirsiniz. Nefesi aldığınız süre kadar bekleyip aynı ölçüde verip bekleyin ve tekrar derin nefes alın. Örneğin 4 saniye nefes aldınız 4 saniye bekleyip 4 saniye verin. tekrar 4 saniye bekleyip 4 saniye alın. Bu şekilde devam eden nefes şekli doğru nefestir.

Doğru nefes teknikleri ile sağlıklı yaşayabilirsiniz. Doğru nefes ile kilo verip zayıflayabilirsiniz. Yada tam tersi doğru nefes ile kilo alabilirsiniz. Örneğin zayıflamak isteyen birine kaburga nefesi önerilir. Kaburgasını şişirerek aldığı nefes kilometrelerce yol koşmuş kadar kalori yalmasını sağlar. Buna benzer ekçok nefes tekniği olduğunu söyleyen Kartal, nefes teknikleri ile ilgili kitaplar yazdığını, nefes teknikleri konusunda insanların bilgilenmesi gerektiğini vurguladı.

Mustafa Kartal’ın nefes teknikleri ile ilgili kitapları şunlardır: Nefes Teknikleri, Nefesin Sihirli Gücü, Nefes Farkındalığı, Ses Teknikleri’dir. Doğru nefes alma ve nefes teknikleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler için Mustafa Kartal’ın kitaplarının okunması tavsiye edilebilir. Her nefesinizin sağlık ve mutluluk getirmesini dileriz..www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *