gençliğin sırrı kahkahada saklı

GENÇ KALMANIN SIRRI BOL BOL KAHKAHA ATIN

Gençlik iksiri pekçok öneride bulunulur. Yaşlanmak istemiyorsanız hep genç kalmak isterseniz bol bol kahkaha atın diyoruz. Bakın kahkaha atmanın gençlikle nasıl bir bağlantısı var açıklayalım.

Vücudumuzda bağışıklık sisteminin merkezi Timüs bezidir. Bütün bağışıklık sistemi buradan yönetilir. Timüs bezi, tiroid bezinin altında, göğüs boşluğunda ve soluk borusunun önünde bulunur. Timüs bezi ne kadar çok titreşirse kişi o kadar sağlıklı ve bağışıklık sistemi sağlam olur.

Haberlerde yada filmlerde Anadolu’da ağıt yakan kadınların göğüslerine vurduklarını görmüşsünüzdür. Bu refleks kaynaklı basit bir el hareketi değildir. Bu beynin otomatik gerçekleştirdiği bir davranıştır. Kişi göğsüne vururken Timüs bezini titreştirir. Bu sayede üzüntü kaynaklı bağışıklıkta meydana gelen direnç azalmasının önüne geçmeye çalışır.

Timüs bezi ne kadar sıklıkla titreştirilirse kişi o kadar genç ve sağlıklı yaşar ayrıca geç yaşlanır.Sizde parmaklarınızla göğsünüzün ortasına yapacağınız küçük vuruşlarla timüs bezini titreştirebilirsiniz.

Timüs bezini harakete geçirmenin en etkili yöntemi ise “KAHKAHA” atmaktır. Çünkü kahkaha da göğüs kafesini oynattığı için bu bezi harekete geçirir. Kahkaha bağışıklık sistemini güçlendirir ve sizi genç tutar. Bazı insanların hiç yaşlanmadığını ve yıllara rağmen halen çok genç olduğunu görürüz. Dikkat edin kesinlikle çok kahkaha atan pozitif bir insandır. Biz bazen böyle insanlara Gamsız damgasını yapıştırırız. Aslında hayatı olduğu gibi kabul ederek mululuğu seçmiştir. Mutluluk bizim elimizdedir. Hayat zaten akıp geçiyor, bırakın hayatı akışına ve mutlu olun. Bol bol kahkaha atarak hiç yaşlanmayın genç kalın…www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *