göz akı beyazlatma

GÖZ AKI BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ
Kişinin yapısal özelliği gereği yada geçirdiği bir hastalık nedeni ile göz akı sararabiliyor. Bazen bu durum çok rahatsız edici olabilir. Peki göz akını beyazlatmak mümkün müdür? Bu soru sıklıkla duyduğumuz bir sorudur. Göz akları sarımtırak olan kişiler öncelikle bunun sebepleri üzerinde durmalıdır. Bunun için göz doktoruna gidilmelidir. Gözle ilgili bir sorun yoksa dahiliye tarafından gözlerdeki renk değişikliğinin neyin habercisi olduğu araştırılmalıdır. Gözler, vücut sağlığı konusunda önemli ipuçları verir. Gözlerdeki sorunlar bazen vücuttaki önemli hastalıkların habercisi olabilirler.

Örneğin katarakta, göz merceği saydamlığını kaybeder ve görme azalır. Hepatit gibi sarılık çeşitlerinde öncelikle göz akları sarıya bakan renk alır. Bu nedenle doktora giderek sorunun çözüme ulaştıran tedavi sonucu göz akları eski canlılığına kavuşur. A vitamini ve çinko göz sağlığı için önerilir.

Göz akı beyazlatma bitkisel çözüm

Göz akı sararması için kullanılacak göz akı beyazlatmada faydalı bitkiler A vitamini içeren bitkilerdir. A vitamini göz için çok yararlı olacaktır.

En iyi A vitamini kaynağı bitkiler:
Havuç, ıspanak, lahana, portakal ve sarı renkli meyvelerdir. Erken yaşlarda düzenli olarak ve bol bol meyve yemek, ilerleyen yaşlarda oluşabilecek göz sorunlarını ortadan kaldırabilir. Göz sağlığı için için doğal reçeteler de uygulanabilir. Rezene tozu karıştırılan suyla yıkandığında gözler kuvvetlenir. Göz nezlesi için gül yaprağı çayı iyi gelir. Gözlere limon damlatmak göz akını beyazlatmaya ve gözlerin parlamasına iyi gelir.

 


 

One Comment

  • eda
    15 Nisan 2011 | Permalink |

    Hayır göze limon damlatmak sağlıklı olmaz. Uzun vadede asiti nedeniyle kornea tabakasına zarar verebilir. Populist yaklaşımlardan uzak durun. Başağrılarınız da varsa görme bozukluğunuzu gidermek için en kısa sürede göz hekimine muayene olun.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *