gülmek kansere çare oluyor

gulmek kansere care oluyor

KANSER HASTALIĞININ MUCİZE TEDAVİSİ GÜLMEK

Kanser vücudumuzda zaten bulunan hastalıklı bir hücrenin faaliyete geçmesidir diyor uzmanlar.Yani her birimiz kanser hastalığına neden olabilecek hücreleri vücudumuzda taşıyoruz. Ancak onlar atıl durumdalar. Peki kanserli hücreyi harakete geçiren nedir? Pekçok bilimsel açıklama gösteriyorki başlıca neden üzüntüler ve strestir. Elbette beslenme şeklimiz ve dış etkenlerde faktördür. Ancak asıl sebep negatif düşünceler ise öyleyse tedavisi de pozitif olabilmek olabilir mi? Pozitif düşünce ve kahkalar ile kanseri yenmek mümkündür diyor uzmanlar.

“2003’te Alternative Therapy of Health Medicine dergisinde yayınlanan bir yazıda; gülmenin, doğal öldürücü hücrelerin aktivitesini artırdığı ifade edildi. Pediatric Oncology Nursery dergisindeki bir yazıda ise; özellikle kanser hastası çocuklarda stresin giderilmesinde gülmenin destek tedavide önemli bir yeri olduğu belirtildi.”

Kanserin iyileştirilmesi ve kanserden korunmak için hergün yeni alternatif tedaviler öne sürülüyor. Gülmekte bu alternatif tedavi yöntemlerinden biri olarak gösteriliyor. Eskiden beri gülmenin ne kadar da faydalı olduğu hep belirtilir aslında.”Bir kahkaha, bir kilo pirzolaya bedeldir” demiş atalarımız. Elbette söylenen her sözün bir anlamı var öyle değil mi? Kahkaha atıldığında timüs bezinin harakete geçtiği ve bağışıklık sisteminin güçlendiği ise kanıtlanmış bir başka tespittir. Gülmek öyle güzel ve özel bir davranışki aslında. Gülümsemeye başladığımızda hayatımız değişmeye başlayacaktır. Hem sağlıklı hem mutlu olmak için bol bol gülelim ne dersiniz. Sağlıklı günler dileriz. www.kadinlariz.com

 


 

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *