hacamat nasıl yapılır

HACAMAT NEDİR FAYDALARI NELERDİR NASIL YAPILIR

Hacamat nedir diye merak ediyorsanız şimdi size hacamat nasıl yapılır ve neye iyi gelir açıklayacağız. Fakat öncelikle şunu söylemeliyim ki hacamat, tehlikeli olabilecek bir tedavi şeklidir. Bu nedenle işinin uzmanı olayan kişiler tarafından yapılması sakıncalı olabilir. Kesinlikle kendiniz denemeniyiz derim. Hacamat, günümüzde detoks olarak yapılan uygulamanın farklı bi rşklidir diyebiliriz. Detoks bantları ayak altına yapıştırılarak vücuttaki kirli kanın atılmasını sağlıyor ve bence daha az risk taşıyor. Şimdi hacamat hakkında edindiğimiz bilgileri paylaşalım.

Hacamat Nedir:

Hacamat, deri altındaki birikmiş, damarda dolaşmayan, atıl kalmış, vücuda zararlı ve biriktiği noktada ilgili organa zarar veren pis kanın vücuttan dışarıya atılması işlemidir. Hacamat işleminde vücuttan atılan kan, pelteleşmiş pis kandır. Kan özelliğini tamamen yitirmiş, vücudun artık ve kullanmadığı, damarda dolaşmayan, toksik maddeler içeren bir özelliktedir ve bu kirli kanın atılması sağlanır.

Hacamatın Faydaları:

* Vücuttan atılan kirli kan dolaşım sistemini rahatlatır.
* Hacamat ile vücut zindeleşir, yenilenir.
* Hacamat olan insanda yaşlanma gecikir ve o insanın genç görünmesine sebebiyet verir.
* Hacamat bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, vücuda direnç kazandırır. Böylelikle hastalıkları da önler.
* Hacamat ile vücuttan pis kanla beraber zararlı gaz, toksinler ve fazla asitler atılır.
* Hacamat vücuttaki tüm ödemleri çözer.
* Akupunktur etkisi sayesinde kan üretimi ile görevli organları uyarır.
* Göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır.
* Ağrıları giderir. Bilhassa boyun tutulmaları, kulunç ağrıları ve kireçlenme ağrıları gibi.
* Psikolojik bir takım rahatsızlıklarda sinir sistemlerini rahatlatır.
* Vücuttaki tıkanıklıkları açar.
* Bel ve boyun fıtığı durumlarında fıtık bölgesini rahatlatarak, ağrının azalmasını ve hatta kaybolmasını sağlar.
* Özellikle migren ağrılarının çözümüdür.
* Diş eti çürümeleri, diş çürümesi, ağız kokusu ve diş eti hastalıkları düzenli Hacamat yaptıranlarda olmaz.
* Hacamat olan kişilerin anlama ve anlayış kabiliyetleri artar.
* Analitik düşünme yetenekleri, hızla karar verme yetenekleri artar.
* Çağımızın hastalığı depresyonun etkilerini kaldırır.
* Hacamat yaptıran kişiler zamanla iç dünyalarında kendileri ve yaratanla barışık, çevresi sosyal çevresi kuvvetli birisi haline gelir. Bunun nedeni kaygı ve endişelerden arınmış herkes çevresine enerji ve huzur yayar. Pozitif enerji de denilen dengeli, sükunet hali olur.

Hacamat Nasıl Yapılır:

Hacamat vücudun farklı bölgelerine uygulanabilen bir yöntem. Ancak en çok sırt bölgesinde tercih ediliyor. Hacamat yapılan bölgelere yaklaşık 10 dakika kadar vakumlama uygulanır. Vakumlama nedeni; hem o bölgenin uyuşarak canın yanmasını önlemek, hem kirli kanı o bölgeye toplamak, hem masaj yapmak, hem de akupunktur sağlamaktır. Yeterli vakumlama sağlandıktan sonra, vakumlama bölgesi önce steril edilir, sonra bir jilet, neşter gibi aletlerle boyu 1 cm i, derinliği ise 1-2 mm yi geçmeyecek şekilde küçük çizikler atılır. Daha sonra o bölge tekrar vakumlanarak orada toplanan pis kanın dışarı çıkması sağlanır. Bu pis kanın bitme durumuna göre yaklaşık 10-15 dk. kadar sürer. Kupaları vücuttan ayırdıktan sonra da o bölge steril bir bez ve flaster yardımıyla kapatılır. Hacamat işlemi böylece sona ermiş olur. Hacamat yapılan kişiye en az 24 saat boyunca canlı ve canlıdan çıkan hiçbir gıdayı yememesi (et, süt, yumurta, yoğurt vb), yaklaşık 4-5 saat kadar uyumaması ve yine bir gün boyunca cinsi münasebette bulunmaması önerilir. Kesinlikle evde denemenizi önermiyorum bence bu sağlık için tehlikeli olabilir. İşinin uzmanı biri tarafından yapılmalıdır. Netten faydalanarak www.kadinlariz.com

Hacamat Hangi Bölgelere Uygulanır:

* Bel bölgesi,
* Kuyruk sokumu,
* Kafa arkası,
* Şakak bölgesi,
* Alın bölgesi,
* Boyun bölgesi,
* Omuzlar,
* Kürek kemikleri arası,
* Kulak alt kısmı, biraz arkaya doğru,
* Kürek kemikleri altı,
* Diz bölgesi,
* Baldırların arka kısmı,
* Ayak bileği bölgesi,
* Topuk üstü bölge.

 


 

2 Comments

 • Şennur
  15 Ağustos 2012 | Permalink |

  ben hacamat yaptırdım. istanbulda süleyman gök diye birisi ayrıca kendisi Hacamat kitabının yazarı. Hacamat konusunda çok tecrübeli.

  hacamat bambaşka bir şey. çok fydalı çok rahatlatıcı her yönden. herkese tavsiye ederim

  süleyman gök beyin ankara’da da yeri var. zaten ilk ablam orda yaptırmış onun tavsiyesi üzerine bende denedim. ayrıca kendisi nerdeyse 100 üzerinde hacamat yapan öğrencide yetiştirmiş.
  bu öğrencileirnin bazılarına turkiyehacamat.com dan ulaşmak mümkün

 • gold price
  02 Eylül 2012 | Permalink |

  Vücudun herhangi bir yerinde görülebilmekle birlikte en sık saçlı deri ense sınırında, sırtta kürek kemiklerinin üzerindeki deride ve bacaklarda ortaya çıkar. Pudra’daki habere göre, özellikle kullanılan elin ulaşabildiği deri alanlarında akşamları artan kaşıntı ile kendini gösterir. Hastalık bazen makat bölgesini de tutabilir ve şiddetli dayanılmaz kaşıntıya yol açabilir.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *