lazerle varis tedavisi

LAZERLE VARİS AMELİYATI NASIL OLUR

Özellikle bacaklarda oluşan kılcal damar çatlağı olan varisler hem güzelliğimizi bozan hemde ilerlediğinde ağrı yapan bir hastalıkdır. Eğer tüm tedavilere rağmen varisleriniz sorun oluyorsa lazer ile kesin kökten çözüm bulabilirsiniz. Ağrısız ve kolay bir lazer yöntemi olan 12 PL güvenli ve sağlıklı bir lazer tedavi şeklidir. I2PL bir flaş ışığından elde edilen güvenli ışınları kullanarak yüzünüz ya da bacağınızdaki bu ince damarları (telenjiektazi) çabucak yok eder.

Lazer nasıl tedavi eder:

Belirginleşmiş damarlar deri yüzeyine yakın küçük kan damarlarıdır. I2PL cihazı flaş ışığından iki kez filtre edilerek elde edilen güvenli ve görülür ışını tedavi gerektiren damarlar üzerine yönlendirir.
Kan ona rengini veren hemoglobin maddesini içerir ve bu madde I2PL ışığını ısıya çevirir. Bu ısı belirginleşmiş kılcal damarların duvarlarındaki proteini tahrip eder. Sonuçta bu damarlar tedavi sonrasında dereceli olarak ve güvenlice yok olurlar. Işından azami olarak faydalanmak için deri yüzeyine bir jel sürülür.

Hangi damarlar yok edilebilir:

Vücudunuzun her yerindeki bu kılcal damarlar tedavi edilebilirler. En yaygın tedavi bölgeleri yüz, göğüs ve bacak tır.
Tedavi ışığının hemoglobin tarafından emilimine bağlı olduğundan en etkili sonuçlar açık ciltlerde gözlenir. Bununla birlikte I2PL cihazı değişik deri tipleri içi en uygun enerjileri verecek ayarlara sahiptir.

Lazer tedavisi ne kadar sürer:

I2PL aplikatörünün kristal prizması 48×10 mm ebadında olduğundan bir ışın çakımı ile birkaç damar tedavi edilebilir. Tedavi süresi; sahanın büklüğü ve damar yoğunluğuna göre değişebilir. Ortalama süre 10–20 dakikadır. Herhangi bir acı duyulmaz.

Tedavi öncesi ve sonrasında özel bir önleme ihtiyaç var mı:

Kullanılan ışık tamamı ile güvenlidir. Potansiyel zararlı dalga boyları iki filtreli sistemle uzaklaştırılmıştır.
Bronzlaşmak derideki melanin pigmentinin birikimine neden olduğundan, tedavi öncesi ve esnasında güneş, solaryum veya bronzlaştırıcı kremlerden uzak durmak gerekir.
Genelde tedavi sonrası hiçbir şeye gerek yoktur. Tedavi sonrası birkaç hafta güneşe çıkarken 60 faktör güneş kremi ile korunmanızı öneririz. Bacaklarda ki tedaviden sonra varis çorabı 2 hafta boyunca kullanılmalıdır.
Eğer bacaktaki damarlara cerrahi ya da skleroterapi (ilaçla yok etme) uygulanmışsa I2PL tedavisi için bir ay iyileşme süreci beklenmelidir.

Kaç seansa ihtiyacım var:

Tedavi sayısı bölgeye ve damarın ciddiyetine göre değişir. Klinik çalışmalar ayda bir kez olmak üzere genelde 1–4 tedaviye ihtiyaç duyulduğunu göstermektedir.
kaynak:topoglu.com

 


 

One Comment

  • Varis
    09 Ağustos 2012 | Permalink |

    Özellikle bu yaz aylarında hamilelik geçiren kadınların varis hastalığı riskine karşı daha tedbirli olmaları gerekiyor. Anne adayları sıcak yaz mevsimlerinde varisten korunmak için mutlaka varis çorabı kullanmalılar. Makalenizde verdiğiniz bilgiler için ayrıca teşekkür ederim.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz asla paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *