- Kadınlariz.Com - http://www.kadinlariz.com -

limonlu su içmenin faydaları

limonlu su ile yenilenin [1]

HERGÜN BİR BARDAK LİMONLU SU İÇEREK TEPEDEN TIRNAĞA YENİLENEBİLİRSİNİZ

Uzmanlar hergün bir bardak limonlu su içmek sağlığımız için oldukça faydalıdır diyor. Limonlu su organları yeniliyor. Bedenin daha sağlıklı ve zinde olmasını sağlıyor. Hergün limonlu su içmenin faydaları nelerdir sıralayalım.

* Nefesi tazeler. Limonlu su, sigara, baharatlı yemek ya da alkolden dolayı kötü kokan nefesinizi tazeler.

* Beynin ve sinir sistemininin daha hızlı çalışmasını sağlar.İçeriğindeki potasyum sayesinde depresyonunuzdan kurtulmanızı, unutkanlığınızı atmanızı ve beyin sisinin ortadan kalkmasını sağlar.

* Solunum problemlerinize yardımcı olur. Eğer solunum yollarınızda probleminiz varsa, limonlu su sizin için ideal içecektir! Limon, antibakteriyel özelliği sayesinde göğüs enfeksiyonlarınızdan kurtulmanızı ve öksürüklerinizin rahatlamasını sağlar.

* Cildinizi temizler. Su içmek kendi başına vücudunuzu toksinlerden arındırır ama içine C vitamini eklendiğinde kanınızdaki toksinleri de temizlenir ve cildiniz kızarıklıklardan ve ince çizgilerden kurtulur.

* Ph seviyenizi düzenler. Ph seviyenizi düzenlemek sizi pek çok hastalığa karşı korur.

* İmmün sisteminizi güçlendirir. Limonun içindeki potasyum kan basıncını düzenler, beyni uyarır ve soğuk algınlığı ile savaşır.

* Kilo vermenizi sağlar. Limonlu su içmek iştahınızı azaltır, metabolizmanızı güçlendirir ve şişkinliğinizi atmanızı sağlar.

* Güne daha zinde başlamanızı sağlar. Limonlu su midenizi sakinleştirir ve antiseptik işlevi görerek detoks yapmanızı sağlar.